Uudiseid, Välismaa

Soomes ületas alaealine laps ilma loata idapiiri, pole tagasi veel pääsenud

Möödunud nädala reedel ületas alaealine Soome idaosas Imatras riigipiiri ja läks loata Venemaale.

Venemaa võimud on vahistanud inimese, kes ületas piiri üksi. Soome piirivolinik on palunud ta Soome tagasi saata.


Iltalehtile rääkis juhtunust Kagu-Soome piirivalve leitnant Matti Rantanen.

Oleme tema vanematega suhelnud ja püüdnud nendega asja selgeks teha. Nad on väga mures, ütles Rantanen enne seda Yle-le.


Rantanen rääkis Iltalehtile, et piirivalve tuvastas reaalajas inimese piiriületuse. Piirivalvur käis sündmuskohal, kuid ei jõudnud inimest enne piiriületust kätte saada.

Kagu-Soome piirkonnas on üsna kitsas piiritsoon, mis on meie mängumaa. Kahjuks juhtus siin nii, et me ei jõudnud selle isikuni, ütles ta.


Rantaneni sõnul võtsid Vene võimud piiriületaja kinni samal päeval.

Rantanen ütles, et asja on selgitanud Soome ja Venemaa piirivolinikud. Kui tagasisaatmine piiriametite nõudmisel ei edene, tuleb appi Soome välisministeerium.


Piirivalve on juba suhelnud politseiga, politsei on suhelnud ministeeriumiga.

Välisministeerium kinnitab, et juhtum on ministeeriumile teada. Asja aga hetkel ei kommenteerita.


Rantanen ütles üldisel tasandil, et tagastamine ei pruugi toimuda väga kiiresti. Omavoliline piiriületus on ka Venemaal kuritegu, mistõttu riik alustab sellega seonduvat menetlust.

Lisaks on Venemaa võimudega suhtlemine keeruline.


See võib võtta nädalaid, sest olukord maailmas on selline, nagu ta on ja suhted Venemaaga on loomulikult halvemad kui varem, märkis ta.

Rantanen ütles, et piirivalvel puudub seni teave, miks inimene üle piiri läks.


Motiivi on raske välja selgitada, sest me pole saanud inimest üle kuulata, lisas ta.

Rantanen ei avaldanud, kas piiri ületanud isik on Soome kodanik. Täpsemaid andmeid isiku kohta tema sõnul alaealise vanuse tõttu anda ei saa.


Idapiiri loaga ületamine on hetkel raskendatud, sest piiripunktid on suletud, välja arvatud kaubaliikluseks Vainikkala piiripunkt.

Rantanen ütles, et kuigi omavolilised piiriületused Venemaalt Soome on tavalisemad kui Soomest Venemaale, juhtub vahel ka seda.


Ta ütles üldisel tasandil, et põhjustena on muu hulgas välja tulnud vaimse tervise probleemid. Mõned on tundnud, et neid on lääneriikides taga kiusatud ja nad on soovinud Venemaalt varjupaika taotleda. Vanglakaristusi on püütud samuti vältida Venemaale minekuga.
#wpdevar_comment_1 span,#wpdevar_comment_1 iframe{width:100% !important;} #wpdevar_comment_1 iframe{max-height: 100% !important;}

Loe otse allikast

Postitus arhiveeritakse Reede veebruar 7th, 2025 kell 11:05p.l.

Kommenteeri