Räägime NSV Liidu ja Hiina suhetest 1956. ja 1957. aastal. Kuuleme, kuidas need suhted arenesid pärast NLKP 20. kongressi ning 1957. aastal toimunud suurt sotsialistlike maade kommunistlike parteide ja töölisparteide esindajate nõupidamist.
Loe edasi959. saates kuuleme, milliseks kujunesid Stalini ja Mao suhted viimase visiidi ajal Moskvasse, kuidas visiiti ette valmistati ning põhjustest, miks lükkus edasi kahe riigijuhi kokkusaamine.
Loe edasi958. saates tuleb juttu NSV Liidu ja Hiina suhete eelloost Stalini võimu ajal ning veel räägime Mao ja Stalini omavahelisest läbikäimisest.
Loe edasi957. saates räägime Nikita Hruštšovi reformidest ja nende tagajärgedest, mis puudutasid sõjaväe massilist isikkoosseisu vähendamist. Kuuleme vene ajaloolaste tänapäevastest hinnangutest nendele reformidele.
Loe edasiView More