![](https://i0.wp.com/uueduudised.ee/wp-content/uploads/2022/10/IMG061020220023.jpg?w=640&ssl=1)
Valitsuse kärpepoliitika laastab ühiskonna hakkamasaamist, samas kui raha võiks kokku hoida asendustegevustelt ja ideoloogilistelt projektidelt.
BNS kirjutab: “Valitsuse liikmed arutasid neljapäevasel kabinetinõupidamisel negatiivse lisaeelarve kokkuleppeid ja andsid nendele põhimõttelise toetuse. Nüüd koostab rahandusministeerium eelnõu, mis on valitsuses plaanis kinnitada ja saata riigikogule järgmisel nädalal. Meetmed sisaldavad nii kulude vähendamisi kui tulude suurendamisi ja aitavad parandada eelarvepositsiooni ka järgmistel aastatel, kus vajalike eelarvepositsiooni parandavate meetmete maht suureneb veelgi, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.”
Pole täpselt teada, kust kavatseb valitsus raha koorida, aga meeldetuletuseks Postimehe lugu vähem kui kaks kuud tagasi, kus kirjutati:
“Uuringute-eelsed uuringud, suvepeod-kontserdid, reisid ja enesereklaamiplakatid – riigiasutustel võib n-ö teavitustöö peale kuluda kümneid miljoneid eurosid aastas.
Läinud aastal kulutasid ametid, kohalikud omavalitsused, riigi rahastusega seotud ettevõtmised või firmad igat masti infotegevusele julgelt kümneid miljoneid eurosid, selgub riigihangete registrist. Tänavu on vähem kui kolme kuuga sedalaadi tegevustele kulunud enam kui 15 miljonit eurot.
Kultuuriministeerium vajas läinud aastal näiteks 33 800 euro eest hanget “Kultuurilise mitmekesisuse valdkonna visuaalse identiteedi loomine”. 36 400 euro eest aga telliti uuring “Disainikasutus Eesti ettevõtetes ja sihtasutustes”. Kaitseinvesteeringute Keskus tellis järgmisteks aastateks 2,5 miljoni euro eest strateegilist kommunikatsiooni.
Iseäranis kalliks läheb asjaajamine Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutusel (EISA) – neil on sõlmitud hangete kogumaksumus 20,5 miljonit eurot. EISA suurimaks hankeks kujunes 3,2 miljoni euro suurune nn ärimissioonide ja B2B kohtumiste raamhange aastatel 2024–2026. Üritusturundusteenus, milleks EISA oli valmis kulutama 2,8 miljonit eurot, läks lõpuks kolme pakkuja osalusel maksma ligi 600 000 eurot.”
Tõepoolest, kärbiks ehk “Kultuurilise mitmekesisuse valdkonna visuaalse identiteedi loomiselt”.
Uued Uudised