![](https://i0.wp.com/kihulane.eu/wp-content/uploads/2024/02/2239323h7fc4t24.jpg?w=640&ssl=1)
“Öeldakse, et seda kontrollida pole mõtet, sest kontrollida on meil mõistlik eeskätt tegevusi, mida teadlikult alustame. Kõige parem on sellega sinasõbraks saada ja aktsepteerida seda, et ma nii teen,” soovitas Teras. Samuti soovitas ta inimestel mitte muretseda, kuidas nad teistele paistavad: “Võib-olla selline matra endale sisendada: “Aga mis see teiste asi on, mis ma oma kätega teen”.”
Teatud ametites nõuab etikett siiski teatud kehakeelt ja seal tehakse Terase sõnul ka vastavaid treeninguid. Kes siiski soovib oma motoorset rahutust teadlikult kuhugi suunata, võiks käes hoida mõnd abividinat: näiteks erinevaid näppimisvõimalusi pakkuvat kuupi või meditatsioonihelmeid.
Istumise ajal jalgadega tatsutamine võib Terase sõnul olla omal moel lausa tevrislik. “Istudes me ei kasuta oma lihaseid, ja verevarustus aeglustub. See on pikaajalise istumise juures üks riskifaktoreid erinevate südame- veresoonkonna haigusteks. On näidatud, et kui inimesed liiga kaua istuvad, aga jalg tatsub, siis see parandab verevarustust ja aitab natuke stressorit leevendada,” põhjendas ta.
Kes tunneb õhtul enne uinumist pidevalt vastupandamatut vajadust jalgu liigutada, võib kahtustada rahutute jalgade sündroomi. “Kui me tunneme aeg-ajalt seda rahutute jalgade sündroomi, siis ta võib olla ka vitamiini-, magneesiumi- või rauapuudus, mida saab leevendada,” märkis Teras.
Allikas: “Terevisioon”. Küsis: Liisu Lass.
![](https://i0.wp.com/kihulane.eu/wp-content/uploads/2024/02/2239323h9b49t4.jpg?w=640&ssl=1)