Arhiiv

Tallinna ja päästeameti koostöös saab tuleohutuks 22 kodu

Tallinna linn koostöös päästeametiga jätkab toimetulekuraskustes olevatele linlastele suunatud projekti „Kodud tuleohutuks“.  Tänavu on planeeritud tuleohutumaks muuta 22 kodu.

Abilinnapea Betina Beškina märkis, et Tallinna linna ja päästeameti koostöö kodude tuleohutumaks muutmisel algas 2018. aastal ja ühisel jõul on kaetud ka projekti kulusid.

„Oleme aidanud toimetulekuraskustes linlasi, üksikuid eakaid, lasterikkaid peresid ning erivajadustega inimesi. Seni on projekti raames Tallinnas tuleohutuks muudetud 176 kodu,“ ütles Beškina. „Tänavu saab tuleohutumaks veel 22 kodu – tehakse elektritöid, korrastatakse küttekehi, pühitakse korstnaid ja vaegkuuljale paigaldatakse erilahendusega suitsuandur. Projekti kogumaksumuseks on tänavu planeeritud ligi 110 150 eurot, millest 56 150 eurot on Päästeameti ja 54 000 eurot linna panus.“

Projektis „Kodud tuleohutuks“ osalevate kodude nimekiri kujuneb kohalike omavalitsuste taotluste ja päästeameti läbiviidud kodukülastuste põhjal. Tallinnas muudetakse tänavu tuleohutuks kuus eluaset Nõmmel ja Kristiines, kolm Kesklinnas ja Põhja-Tallinnas, kaks Lasnamäel, ning üks Haaberstis ja Pirital.

Projekti sihtrühm on toimetulekuraskustes leibkonnad, lastega pered (eeskätt lasterikkad pered), puuetega inimesed ja eakad (eeskätt üksi elavad eakad). Erandiks on nö juhtumipõhine lähenemine – näiteks, kui peres on hiljuti juhtunud sündmus, mis on mõjutanud leibkonna majanduslikku seisu, hiljuti toimunud tulekahju vms. Toetatakse olemasoleva küttekolde ja -seadme parandamist, vana küttekolde ja -seadme lammutamist ning uue ehitamist ja/või paigaldamist, korstnapühkimise teenust, vingugaasianduri ja suitsuanduri paigaldamist, esmased tulekustutusvahendite (nt tuletekk ja tulekustuti) paigaldamist, eksperthinnangu tellimist, elektrisüsteemi parandamist, elektriauditi tellimist, gaasiseadmete parandamist ja vahetamist, erilahendusi (nt mittesüttiv voodipesu, temperatuuriandur, puuetega inimeste häiresüsteemid jmt).

Linlane, kelle kodus hakatakse töid tegema, peab olema kinnisturaamatu andmetel kodu omanik ja rahvastikuregistri andmetel elama sellel pinnal. Ta võib olla ka alaliselt pinnal elav isik, kelle kinnistu omanik on tema lähisugulane või hõimlane, kes võimaldab elanikul sellel pinnal elada vähemalt kolm aastat ning kes on võimelised seda kirjalikult tõendama.

2023. aastal tehti projekti „Kodud tuleohutuks“ käigus Tallinnas korda 26 kodu, mille kogukulu oli 135 996 eurot, sh 70 808 eurot oli Päästeameti ja 65 189 eurot Tallinna linna panus.

Päästeamet pakub inimestele ka kodunõustamist, mille eesmärk on vaadata koos omanikuga üle kodu tuleohutusalane olukord ja anda inimestele nõu. Abi vajavast kodust saab teada anda Päästeala infotelefonile 1247 või kohalikule omavalitsusele.

Märksõnad:

Loe otse allikast

Kommenteeri