![](https://i0.wp.com/kihulane.eu/wp-content/uploads/2024/03/tallinn-kuulutab-sotsiaaltranspordi-tagamiseks-valja-suvel-uue-taksoveohanke.jpg?w=640&ssl=1)
Tallinna sotsiaaltranspordivõimaluste arutelude käigus eri sihtgruppidega jõuti järelduseni, et senise taksoveoteenuse osutajaga lepingu lõppemise tõttu käesoleval suvel kuulutatakse välja uus hange taksoveoteenuse osutamiseks. Ühtlasi jätkab AS Tallinna Linnatransport liini- ja juhuveoteenusega.
Abilinnapea Betina Beškina sõnul on Tallinna linn olnud erivajadustega inimestele sotsiaaltranspordivõimaluste pakkumisel paindlik, pakkudes seejuures sotsiaaltranspordi kasutamiseks rohkem võimalusi, kui seda kohustab sotsiaalhoolekande seadus.
„Linna eesmärgiks on tagada teenuse kvaliteet ja areng ning seda ka teenuse kasutajate arvu kasvades. Kuna tänavu suvel lõpeb linnal leping ühe sotsiaaltranspordi osutajaga, siis otsustas linn hinnata ja vaadata üle teenuste senine korraldus. Eelnevalt viis linn läbi intervjuud ja kaardistuse puuetega inimeste esindusorganisatsioonides, teenuse kasutajate ja teiste osapoolte seas – selleks, et saada tagasisidet tänase teenuse korralduse ja kitsaskohtade kohta,“ ütles Beškina. „Ent mistahes muudatusi ei saa me teha kaasamata teenuse kasutajaid, seega on linn pidanud sihtrühmadega arutelusid, et saada tagasisidet võimalike lahendusteni jõudmiseks.“
„Kaaludes mõlema osapoole ettepanekuid ja analüüsides olukorda ning arvestades siinkohal ka ajaraami, siis oleme jõudnud järeldusele, et linn kuulutab välja avaliku hanke, millega otsitakse kolmeks aastaks partnerit erivajadustega inimestele taksoveo osutamiseks. Jätkame ka teiste sotsiaaltranspordivõimaluste ehk liini- ja juhuveo osutamist,“ sõnas Beškina.
Tallinnas on sotsiaaltranspordi saajate arv on viimase viie aastaga kasvanud 40% ja selle ajaga on teenuse eelarve suurenenud enam kui kaks korda, tänavu on selleks linnaeelarves 3,2 miljonit eurot. Möödunud aastal oli teenuse saajaid ligi 3700, seega tuleb linnal leida paindlikud võimalused ja tagada sotsiaaltranspordi ka selle saajate arvu kasvades.
Praegu pakub Tallinna linn erivajadusega inimesele kolme erinevat liiki sotsiaaltransporti: liinivedu regulaarselt tööle, õppe-, tervishoiu- või hoolekandeasutusse sõitmiseks; juhuvedu üksiksõitudeks tervishoiu- või hoolekandeasutusse või avalike teenuste kasutamiseks – seda nii Tallinna piires kui ka siit kaugemal Eestis asuvasse sihtkohta või sealt tagasi sõitmiseks ning taksovedu isiklikeks sõitudeks linna piires ning kuni 30 kilomeetri kaugusele ja sealt tagasi.