Tapeediuurija loeng Kalamaja muuseumis avab nõukogudeaegsete tapeetide telgitaguseid
Kalamaja muuseumi näitus „Kalamaja tapeedid ja mida kõike nende alt leida võib“ pakub valikut vanade puitelamute korteriremontijate käe läbi päästetud seinakatetest. Tapeedid kõnelevad Tallinna eeslinna elanike kunagistest maitse- ja värvieelistustest, aga ka majanduslikest võimalustest. 19. sajandi lõpul ja 20. sajandi esimesel poolel elas Kalamajas Lenderi ja Tallinna tüüpi üürimajades väga erineva staatuse ja jõukusega kirev seltskond.
Tapeedinäitust saatev publikuprogramm on mõeldud kõigile ajaloo- ja interjöörihuvilistele, keda kõnetab meie puitasumite rikkalik, kuid siiani väheuuritud pärandiosa, nagu seda on tavaliste inimeste eluruumide seinakatted. Kogukonnamuuseum teeb tihedat koostööd kohalike elanikega, tuues välja linnaelamute ajalooliste kihistuste märkamise olulisust. Muuseum kogub ja vahendab siinsete tavaliste inimeste pärandit, rõhutab näituse kuraator Tuuli Silber.
20. märtsil kell 18 tutvustab sisearhitekt ja tapeediuurija Triinu Väikmeri loengus oma magistritöö teemaks olnud Nõukogude Eestis toodetud tapeetide telgitaguseid – miks hakati tapeeti tootma, millised olid tingimused, milliseid materjale ja tehnoloogiaid kasutati, kuidas valiti ja loodi mustreid.
Järgmine tapeedinäituse üritus toimub 13. aprillil, kui saab osaleda mitme loengu ja töötoaga pikemal tapeediajaloopäeval.
Sissepääs loengutele ja tapeedipäevale muuseumipileti või muuseumikaardiga.
Täpsema info leiab muuseumi kodulehelt