Eesti kaalub ülikallite koroonaravimite ostu

KULUKAS RAVIM: Regeneroni (REGN-COV2) abi kasutati ka Donald Trumpi koroonaviiruse ravis.
KULUKAS RAVIM: Regeneroni (GN-COV2) abi kasutati ka Donald Trumpi e ravis.
KULUKAS RAVIM: Regeneroni (GN-COV2) abi kasutati ka Donald Trumpi e ravis.

Esmaspäeval pöördus Euroopa Komisjon poole küsimusega, kas soovib osta ülikallist ravimit, mida toodab ravimifirma Regeneron koostöös farmaatsiahiiuga Roche. Tegu on monoklonaalsete antikehade kokteiliga, mida kasutati ka endise presidendi Donald Trumpi haiguse ravis. Ühe patsiendi ravikuur selle veeni manustatava ravimiga maksab 2000 eurot.

hoiuekspertide grupil on nüüd vaja hinnata, kas selle ravimi soetamine on otstarbekas, ja kui on, siis mis koguses hankida,“ selgitas eameti erakorralise meditsiini osakonna peaspetsialist Andras Banyasz.

Regeneroni ja Roche’i ravimil pole veel Euroopa Liidus müügiluba. Banyaszi hinnangul võib ravim müügiloa saada aprillis või mais: „Juhul kui otsustab seda hankida, siis enne maikuud tarnet oodata ei ole.“

Nädalavahetusel teatas Saksamaa, et ostab esimese Euroopa Liidu riigina monoklonaalsetel antikehadel põhinevaid ravimeid. Saksamaa terviseminister Jens Spahn kinnitas ajalehele Bild, et on sõlminud 400 miljoni euro suuruse lepingu 200 000 ravikuuri ostuks. Ehkki Euroopa Liidus pole ühelegi monoklonaalsete antikehade kokteilile müügiluba antud, alustas Saksamaa nende kasutamist juba sel nädalal. Erinevalt vaktsiinist pole ravim mõeldud mitte nakatumise vältimiseks, vaid juba nakatunud patsientide haiguskulu kergendamiseks.

s on praeguseks antud hädaolukorras kasutamise müügiluba kahele monoklonaalsete antikehade kokteili tootvale firmale – Eli Lillyle (Bamlanivimab) ja Regeneronile (GN-COV2).

„Tegemist on üks kord manustatavate ravimitega, millest võib kasu olla patsientidel, kellel on suur risk COVIDi e ks kuluks,“ selgitas Ravimiameti meditsiininõunik Alar Irs. „Ravim võib aidata patsiente, kel on nakatumisest või sümptomite tekkest möödas vähe aega, kuni seitse päeva. kaalub osalemist ühishankes.“

Ravimiuuringute järgi vähendab monoklonaalsete antikehade kokteili kasutamine haiglasse sattumise või EMO kasutamise tõenäosust kolm korda. Eeskätt on need ravimid mõeldud ülekaalulistele haigetele, enam kui 65aastastele ning mitmete krooniliste haiguste põdejatele.

Allikas

%d bloggers like this: