Kreekas võib jumala- ja usuteotus jälle vangi viia

Foto: kirik Ateena südalinnas (V. Vihuri)

Kreeka konservatiivne valitsus on karistustikku tagasi toonud paragrahvi 198, mille eelmine, vasakpoolne valitsus histada lasi. Ateena peapiiskopi Hieronymose sõnul ei vaja e kaitset mitte Jumal, kirik või reoon, vaid ennee on sotsiaalses rahus ja sidususes ning kultuuri säilimises.

Jumalateotuse ja Kreekas legitiimse kiriku või reooni kuritahtliku halvustamise eest on ette nähtud k kaheaastane vangistus. Paragrahv 198 võeti karistustikku algselt aastal 1950.

“Kas te tõesti arvate, et Jumal vajab kaitset prokurörilt?” ps justiitsministrilt endise võimuerakonna SYRIZA esindaja Spyros Las, kelle hinnangul solvab paragrahvi taastamine “meie demokraatlikku maad” ja meenutab pigem Lähis-Ida või Aasia fundamentalistlikke riike.

Minister Kostas Tsiaras ütles vastuseks, et valitsus tahab tagada inimeste tegelikke õigusi ja i, vaatamata nende poliitilistele või usulistele veendumustele ja õpetustele.

Kreeka õigeusukiriku pea, Ateena peapiiskop Hieronymose sõnul ei ole karistustiku kõnealuse paragrahvi taastamine mõeldud kaitsma Jumalat, Õigeusu Kirikut või mistahes muud reooni, mis ei vaja inimlikku kaitset.

“Ennee on kogu see temaatika kultuuri ,” ütles peapiiskop.

Allikas

%d bloggers like this: