EL-i kõrge esindaja Kallas: maailma probleemid tähendavad, et on aeg end täis juua

EL-i välispoliitika juht Kaja Kallas ütles rahvasaadikutele eraviisiliselt, et maailma olukord tähendab, et see võib olla „hea hetk” end täis juua.

Kallas ütles Euroopa Parlamendi fraktsioonide juhtidele, et kuigi ta ise eriti ei joo, võib just praegu olla õige aeg jooma hakata, arvestades sündmusi kogu maailmas, ütlesid kaks ruumis viibinud inimest, vahendab Politico.


Ta rääkis umbes samal ajal, kui Gröönimaa ja Taani välisministrid kohtusid USA asepresidendi J. D. Vance’i ja välisministri Marco Rubioga, et arutada Donald Trumpi ähvardusi Arktika saar hõivata.

EL-i kõrgeim diplomaat – kes koordineerib bloki välispoliitikat 27 valitsuse ja Euroopa Komisjoni nimel – tegi nalja esimeeste konverentsil, mis on parlamendi fraktsioonide juhtide kohtumine. Tema kommentaarid tulid pärast seda, kui tipptasemel Euroopa Parlamendi liikmed hakkasid üksteisele head uut aastat soovima. Samad parlamendiliikmed lisasid, et globaalsed sündmused tähendavad, et see polegi nii hea, ütlesid ruumis viibijad.


Euroopas valitsevate hirmude, et Trump võib Gröönimaa annekteerida, Iraani islamistliku režiimi vastu suunatud massiprotestide, samuti Ukrainas ja Gazas toimuvate konfliktide ning USA operatsiooni Venezuelas tõttu on geopoliitikast saanud EL-i kõige pakilisem küsimus. Üks Kallase viimaseid samme oli öelda väljaandele Politico, et ta on valmis pakkuma välja uusi sanktsioone Iraani vastu pärast valitsuse repressioone, mis on väidetavalt tapnud sadu inimesi.

#wpdevar_comment_1 span,#wpdevar_comment_1 iframe{width:100% !important;} #wpdevar_comment_1 iframe{max-height: 100% !important;}


Discover more from eestinen

Subscribe to get the latest posts sent to your email.


Loe allikast edasi