Linn jagab tasuta meditsiinilisi maske kõigile pensionäridele

Tallinna linnaosaed jagavad aprillikuu jooksul tasuta meditsiinilisi maske idele pealinna registreeritud pensiondele.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiu valdkonda kureeriva abilinnapea Betina Beškina tuletab meelde, et maskide kandmine koos distantsi hoidmise ja kätepesuga on lihtsaks ja tõhusaks meetodiks viiruse leviku piiramisel. „Me ootame pikisi, et saaksime naasta tavaellu, kuid vajalik on igaühe panus. On ülimalt oluline, et avalikus ruumis liikudes jälgiksime tervisee nõudeid, seal hulgas kannaksime maski,“ rääkis Beškina.

Abilinnapea sõnul soovib linn omalt poolt maskidega toetada likult vähem kindlustatud linlasi. „Kui varasemalt jagas linn maske i elavatele pensiondele, siis nüüd jagame maske kõigile vanadus- või töövõimetuspensionit saavatele tallinlastele,“ ütles Beškina. „Igale pensionle on arvestatud karp, milles on 50 meditsiinilist maski. Loodame, et inimesed on aktiivsed selle võimaluse tamisel.“

Maskide kättesaamiseks tuleb pöörduda oma elukohajärgse linnaosa e poole. Kaasa palutakse võtta pensionitunnistus.

Märtsis jagasid linnaosaed meditsiinilisi maske kolme ja enama lapsega dele, vähekindlustatud ikvanematele ja neile kortermaja elanikele, kus on kõrge nakkusnäitaja. Ühtekokku jagab linn märtsis ja aprillis linlastele kuni kaks miljonit maski.

Eelmise aasta lõpus jagas linn korduvtatavaid riidest maske gümnasistidele ja progümnastidele ning meditsiinilisi maske vähekindlustatud dele ja i elavatele pensiondele.


Loe otse allikast

%d bloggers like this: