Laimiroheline on üks rohelistest värvitoonidest, laimi värvi kahkjas soojatooniline heleroheline värvus[2].

Pildid

Variatsioonid

Veebivärv Lime hex-koodiga #00FF00 on üks 16 esimesena defineeritud veebivärvist, täpselt sama toon on aditiivse värvisünteesi (RGB-mudeli) primaarroheline (Green). See on terav ja ere tehislikuna mõjuv roheline, tumedam ja kromaatilisem laimi viljaliha värvusest      [3]. Lähedasem päris laimi värvusele on samuti ere, ent suurema kollase sisaldusega veebivärv Lemon lime, mõnikord ka nimega Bitter lime      [4] või Lime[5].

ISCC-NBS-i värvide tähistamise süsteemi värvisõnaraamatu järgi kannab laimirohelise nimetust lai valik toone, alates keskmisest, tumedast või hallikast rohekaskollasest (moderate greenish yellow, dark greenish yellow, grayish greenish yellow)              üle hele-oliivrohelise      kuni erk-, särava, murtud või heleda kollakasroheliseni (vivid yellow green, brilliant yellow green, strong yellow green, light yellow green)                  [6]

Prantsuskeelne värvinimetuste portaal pourpre.com pakub laimirohelise vasteks jaheda kollakasrohelise      [7] või teravate kollakasroheliste toonivahemiku                         [8].

Kasutamine

Rahustava rohelise ja ergutava kollase omadusi ühendav, kerge ja õhulisena mõjuv laimiroheline on armastatud värvitoon sisekujunduses seinavärvina või kodutekstiilide puhul (rulood, mööblikangad jne), seda soovitatakse kasutada siiski vaid aktsentide andmiseks[9]. Mõjub paremini loomulikus valguses, kunstvalguses võib näida fluorestseeruvana ja ärritavana.

Laimiroheline on olnud mitmel aastal moevärviks, nii et tänapäeval toodetakse ka laimirohelise korpusega kodutehnikat[10], majapidamis- ja kontoritarbeid, tekstiile, lemmikloomavarustust jne.

Vaata ka

Viited

No tags for this post.