
Opaalrannik (Côte d'Opale, [kot dɔpal]; lääneflaami: Opoalkust) on rannikuala Kirde-Prantsusmaal La Manche'i ääres, mis on turistide seas populaarne.
Geograafia
Côte d'Opale on rannikuala Kirde-Prantsusmaal Nordi ja Pas-de-Calais' departemangudes. Selle ulatus on üle 120 km Prantsusmaa rannikut Belgia piiri ja Pikardia piiri vahel. See rannajoon külgneb La Manche'i ja Põhjamerega ning asub otse Kagu-Inglismaa kriidikaljude vastas, mis on kõigest 34 km kaugusel.
Côte d'Opale koosneb paljudest maastikuelementidest, sealhulgas rannad, luited, lodud, estuaarid ja kaljud. Rannikut iseloomustavad kaks suurt neeme, mis asuvad Calais' ja Boulogne'i vahel: Gris-Nezi neem (neeme hall nina), mis ulatub merepinnast 50 m kõrgusele, ja Blanc-Nezi neem (neeme valge nina), mis ulatub 132 m kõrgusele. Need neemed on Inglismaale lähimad punktid kogu Prantsusmaa rannikul.

Linnad
Kuulsad mereäärsed kuurordid
Põhjast lõunasse:
- Berck
- Le Touquet-Paris-Plage
- Sainte-Cécile-Plage
- Hardelot-Plage
- Équihen-Plage
- Wimereux
- Audresselles
- Ambleteuse
- Wissant
- Blériot-Plage
- Bray-Dunes
Muud vallad rannikul
Lõunast põhja:
- Merlimont
- Cucq
- Saint-Étienne-au-Mont
- Le Portel
- Audinghen
- Escalles
- Sangatte
- Marck
- Oye-Plage
- Grand-Fort-Philippe
- Gravelines
- Leffrinckoucke
- Zuydcoote
Kunst

Paljud loomeinimesed on saanud inspiratsiooni rannikumaastikest, nende hulgas helilooja Henri Dutilleux, kirjanikud Victor Hugo ja Charles Dickens ning maalikunstnikud J. M. W. Turner, Carolus-Duran, Maurice Boitel ja Eugène Boudin. Sellele piirkonnale andis 1911. aastal nime maalikunstnik Édouard Lévêque, et kirjeldada selle valguse eripära.
Vaata ka