Mart Ustav: Eesti oma koroonaravim on valmis, aga inimkatseteks napib raha

Biomeditsiinitehnoloog ja akadeemik Mart Ustavi sõnul on tema ettevõte Icosagen valmistanud toimiva e ravimi. Kuigi ravimikandidaat läbis edukalt loom, napib teise faasi kliinilisteks katseteks Ustavi sõnul raha.

“Saime reedel Prantsusmaalt väga head uudised, kus näidati, et ka kõige madalamatel kasutatud antikeha-kontsentratsioonidel, mis süsteemselt manustati, e paljunemine nakatunud loomades pärssus täielikult,” ütles Ustav saates “Terevisioon” . See tähendab akadeemiku sõnul, et ravimikandidaadi arendustsükkel on edukalt lõppenud ning loomkatsete juurest võib liikuda inimkatsete juurde.

COVID-19 muteerub aga pidevalt ning avalikkus on mures Ühendkuningriigis leviva uue etüve pärast. Ustavi sõnul saavad Icosageni ravimiarendajad sellest murest aru. Sestap kasutavad nad ravimi ühe koostisosana Tartus patsiendilt võetud antikeha, mis peaks uurija sõnul saama jagu enamikust seni teada oleva idest.

“Meil on ainult üks teoreetiline e mutant, mille pärssimist me ei näe. Kõik teised, näiteks mingi (loom – toim) omad, mis praegu Taanis olid, neid i see pärsib,” sõnas Ustav. Ravimisse lisatakse ka teised antikehad, mis akadeemiku sõnul eelnimetatutega koos suudavad senised id tappa.

Rääkides e ja ravimite arenduse kiirusest, ütles Ustav, et õigete molekulide väljatöötamine on mõne nädala küsimus. Küsimused ja takistused ilmnevad mistahes ravimil või vaktsiinil inimkatsete faasis. “Kui see etapp on võimalik kokku suruda, nagu nüüd praegu nende e e puhul juhtus, siis on meil tõesti lootust, et saame ka hullema jagu, kui on ,” märkis Ustav.

Ehkki Icosageni arendatav ravim on biomeditsiinitehnoloogi sõnul valmis, ei näe ta praegu võimalusi inimkatsetega jätkamiseks. “Selleks on vaja teda (ravimit – toim) toota vastavates tingimustes ja seal tuleb väikesele firmale, nagu Icosagen, sein ette,” seletas ta. “Summa 10 miljonit faas II kliiniliste katsetuste tegemiseks on meile pisut üle jõu käivad.” Samas märkis Ustav, et alati leidub ka neid, kes tahaksid uue ravimikandidaadi pealt teenida.

Võrdluseks on esimese põlvkonna ravimid, nagu Regeneron ja Eli Lilly, saanud vähemalt USA-s juba kasutusloa. Ustavi sõnul ei saa Icosageni kandidaati näiteks Regenorniga otseselt võrrelda, sest Icosageni tootega pole inimkatseid tehtud. “Senikaua aga objektiivsed parameetrid näitavad, et ta (Icosageni ravimikandidaat – toim) võiks olla oluliselt efektiivsem,” ütles ta.

“Ega see ei ole selge, et võitlus ega on võidetud lõplikult. Seda me ei tea,” ts Ustav . Ehkki temagi loodab vaktsiinile, näitas Suurbritannia uus etüvi, et loodus teeb elu huvitavaks.

Mart Ustav oli külas saates “Terevisioon” 21. detsembril.

https://services.err.ee/media/embed/1140766

Allikas

%d bloggers like this: