Muu

INTERVJUU ? Ansipi soovitus poliitikutele: rääkige rahvaga, mitte ärge üllatage halbade otsustega

Kui rahvas poleks valitsust 2009. aastal mõistnud, siis poleks nad suutnud ühtegi kärbet ega maksutõusu teha, meenutas Andrus Ansip. Mõistmine saab aga tulla tema sõnul vaid informeerimisega.
Kui rahvas poleks valitsust 2009. aastal mõistnud, siis poleks nad suutnud ühtegi kärbet ega maksutõusu teha, meenutas Andrus Ansip. Mõistmine saab aga tulla tema sõnul vaid informeerimisega. Foto: Mihkel Maripuu
Riigikogu on uppumas opositsiooni töötakistuste ning koalitsiooni usaldushääletuste justkui lõppematusse spiraali. Endine peaminister Andrus Ansip (RE) tõdeb Postimehele antud intervjuus, et kõige suurem viga, mida poliitikud saavad teha, on see, kui nad ei räägi rahvaga ning neid üllatatakse väga halbade otsustega.

Usaldushääletused on Eesti poliitika ajaloos olnud selge erand, kuid märgatav tõus nende kasutamise regulaarsuses on saabunud viimastel aastatel. Esimest korda läks usaldushääletuse teed Andrus Ansipi juhitud valitsus, kui 2009. aastal pidi kiiruga heakskiidu saama lisaeelarve, sealhulgas maksutõusud.

«Keskerakonna toetus oleks (2009. aastal) järsult kukkunud, kui nad oleksid ülimalt jõuliselt sõdinud näiteks obstruktsiooni rakendades valitsuse otsuste vastu. Selles see vahe oligi. EKRE populaarsus sellest ei vähene, et ta rakendab obstruktsiooni,» võrdles Ansip vahet toonase ja tänase vahel.

Loe otse allikast

Kommenteeri