Soome politsei andis teada, et peatas omamoodi tõuksi, mis võib olla väga ohtlik.
Politsei märgib sotsiaalmeedias, et noorte hobisõidukite ehitamine ja modifitseerimine arendab loovust ja käelisi oskusi.
Siiski tuleb meeles pidada, et teel ei saa kasutada suvalist sõidukit, vaid sõiduk peab olema liikluseks sobiv, vastama eeskirjadele ja olema ohutu. Olgu selleks siis jalgratas, tõukeratas või näiteks mootoriga sõidumänguasi. Hobiks või näiteks näitusteks võib ehitada mida iganes, kuid liikluses kasutatavad sõidukid peavad vastama eeskirjadele ja ennekõike olema ohutud.
Politseipatrull kohtas Kaarinas liikluses elektritõukeratta ja diivani kombinatsiooni, mida kodanikud olid esmakordselt märganud 2025. aasta oktoobris. Sel ajal sõitis noor juht sellega jalakäijate teel, täites selle kogu laiuse, kuid politsei juhti ei tabanud.
Seekord oli noormehel pardal ka reisija. Isegi kui see iseehitatud sõiduk ei sõitnud eriti kiiresti, võib see olla juhile, reisijatele ja teistele liiklejatele äärmiselt ohtlik ega vasta ühelegi ohutusnõudele.
Eeskirju rikkuva sõiduki juhtimise eest võib karistuseks olla näiteks rahatrahv liikluse ohustamise eest. Ehita, uuenda ja arenda oma loovust ning käelisi oskusi, aga liikluses peab sinu enda ja teiste turvalisus olema esikohal, märgib politsei.
