Briti perekond avastas oma akvaariumist maailma mürgiseima merelooma

Wesley Trevors elab koos oma naise ja kuueaastase pojaga Londoni lähedal Sloughs. Kuna nende jumaldab fi “Kalapoeg Nemo”, on s tuslikult ka akvaarium klounkalaga.

Selle teisest asukast, akvaariumi põhjas elavast koonusteost ei osanud esialgu midagi arvata ning levitas fotot ühes kalasõprade foorumis, kus teadjad tuvastasid: tegu on koonusteoga, mida peetaks maaa mürgiseimaks mereloomaks. Koonustigusid nimetatakse ka sigareti-tigudeks, kuna nende mürgi sattudes inimorganismi jääb inimesel elada umbes nii kaua, kui kulub suitsu lõp tegemiseks.

Mees võttis ühendust erinevate zooloogide ja teemaparkidega, kuid keeldusid tigu minema toimetamast. Viimaks õnnestus tal kokkuleppele saada Sea Life Centeriga Londonist. Koonustigu elab nüüd nende juures.

Kuidas süütu välimusega mürgine elukas Inglismaal akvaariumisse sattus, jääb siiani mõistatuseks. Enamjaolt elavad need teod troopilistes vetes, mõned isendid ka Vahemeres. Viimane, mida Wesley mäletab end akvaariumisse pannud olevat, oli väike krevett. “Võibolla tigu ikkagi varjas end mõnda aega,” arutleb ta.

Surmavalt mürgine koonustigu tab jahipidamiseks ja enesekaitseks oma londis paiknevat harpu, mis süstib saaklooma kehasse närvitoksilisi aineid

Allikas

%d bloggers like this: