Liivamäel kooruvad juba kolmas aasta inkubaatorist tibud

Kuigi on sellel aastal on teisiti, kooruvad tibud ikka endiselt 21. päeval. Nagu juba traditsiooniks on saanud paneme igal aastal märtsis inkubaatori le, sellel aastal siis sõbrapäeval. Seekord läksid inkubaatorisse siidikanade ja segatõugudest kanade munad. Ainus asi, mis seekord teisiti oli, see, et munadest tulevad tibud olid juba ette broneeritud. Kolmandal ja viiendal päeval kontrollisime, kas munades juba midagi toimub! Tublid tibud olid juba toimetama hakanud ja endale mõnusad kohad munades sisse võtnud.

Kuna aastal asume remondi tõttu erinevatel pindadel, paneme tibukeste koorumise väikse videoklipina lehele, et soovijad seda näha saaksid. Vsi maja lastel vedas, nemad said tibutelevisiooni vaadata juba märtsis.

tibu 1jpg.jpg
tibu 1jpg.jpg

03.04 hommikul saabus kauaoodatud esimene täkse munasse, munast seest kostus vaikset piiksumist. Läks üsna mitu tundi, kui usin tibu ennast munast lõikama hakkas. Nimelt on väikestel tibudel noka peal väike valge osa, mida nimetatakse munahambaks ja sellega usinalt tades lükkab ta pragu aina pikemaks, k terve ring tehtud. Siis sirutab ta jalgu ja lükkab ennast munast välja.

Kooruvatele tibudele oli valmis pandud kast soojendava lambi, toidu ja joogiga. Mõnda aega kuivas ja puhkas tibu lambi all, veidi aja pärast oli ta kohev ja usinalt siutsuv tibu.

Esimesed tibud on endale uued d juba leidnud. Sellel nädalavahetusel peaksid kooruma järgmised, hoiame teid asjadega kursis ja paneme tibudest pildid.

Allikas: a Liivamäe


Loe otse allikast

%d bloggers like this: