Teisipäev, juuni 02, 2026

Teadus

Timo Kikas ja Marge Käsper pälvisid Prantsusmaalt kõrge tunnustuse

Timo Kikas ja Marge Käsper pälvisid Prantsusmaalt kõrge tunnustuse

Prantsuse suursaadik Emmanuel Mignot andis esmaspäeval Eesti Maaülikooli biomajandustehnoloogiate tenuuriprofessor Timo Kikasele ja Tartu Ülikooli prantsuse keele ja lingvistika lektor Marge Käsperile Akadeemiliste Palmiokste rüütliklassi ordeni (Ordre des Palmes académiques).

Ordeniga tunnustas Prantsusmaa professor Kikase pikaajalist panust Eesti ja Prantsusmaa vahelise teadus- ja hariduskoostöö edendamisse. Tegemist on ühe vanima ja mainekama Prantsusmaa riikliku tunnustusega, mida antakse silmapaistvate teenete eest hariduse, teaduse ja kultuuri valdkonnas ning rahvusvahelise akadeemilise koostöö arendamisel.

Timo Kikas on Eesti Maaülikooli biomajandustehnoloogiate professor, kelle teadus- ja arendustegevus on keskendunud biomajanduse ning kestlike tehnoloogiate arendamisele. Aastate jooksul on ta teinud tihedat koostööd Prantsusmaa teadus- ja haridusasutustega, aidates kaasa kahe riigi teadlaste ja üliõpilaste koostöövõimaluste laienemisele.

«See tunnustus on mulle suur au ning kinnitab, et rahvusvahelisel koostööl on oluline väärtus. Tänan kõiki Eesti ja Prantsusmaa kolleege, kellega olen saanud aastate jooksul koos töötada ja ühiselt teadust edendada,» ütles Kikas.

Samal tseremoonial pälvis Akadeemiliste Palmiokste rüütliklassi ordeni ka Tartu Ülikooli prantsuse keele ja lingvistika lektor Marge Käsper.

Akadeemiliste Palmiokste ordeni asutas Napoleon Bonaparte 1808. aastal ning seda peetakse üheks olulisemaks tunnustuseks, mida Prantsusmaa annab hariduse ja teaduse valdkonnas tegutsevatele inimestele.

Loe allikat

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga