Laupäev, juuni 20, 2026

Tervis

KAINE JAANIPÄEV? Endine tippkokk Toomas Laigu: minu tee viis ainult langusesse

Praegu maaklerina töötav Toomas Laigu tunnistas Raadio 2 saates „Hommik!“, et oli aegu, kus tal tuli ette ka hommikusi „parandusõllesid“, kuid nüüdseks on mees olnud alkoholita juba kaks ja pool aastat. „Ma tunnen, et eluvaim ja tervis on palju paremas kohas,“ ütles ta.

Kuigi Laigu ei välista, et võiks kunagi tulevikus näiteks reisil klaasi šampanjat juua, on ta veendunud, et alkoholi roll tema elus on põhjalikult muutunud.

Tema hinnangul liigub ka Eesti ühiskond samas suunas. Kui vanemad põlvkonnad olid harjunud pidutsema hommikuni, siis üha rohkem noori eelistab tervislikumat eluviisi. „Nad tahavad hommikul ärgates minna jooksma, aga pohmas peaga sa ei lähe jooksma,“ märkis ta.

Isiklik kriis sundis muutuma

Laigu sõnul ei sündinud otsus üleöö. Sellele eelnes vähemalt poolteist aastat kestnud sisemine võitlus. „Sain aru, et minu tee viib ainult langusesse, sest ma ei suuda võtta vastutust,“ rääkis ta.

Tema sõnul sai pöördepunktiks suhte purunemine. Elukaaslane heitis talle ette, et mees põgeneb probleemide eest ega suuda pakkuda päris vastuseid ega tegusid. „See jäi mulle sisse vinduma. Mismõttes ma ei suuda võtta vastutust ega olla päris mees,“ meenutas Laigu.

Just see sundis teda oma elu ümber hindama. Täna ütleb ta, et on suutnud kallima tagasi võita ning muutus on olnud teadlik igapäevane valik. „See otsus on igapäevane,“ sõnas ta.

Alkohol ei tee inimest

Loe edasi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga