Eesti, Postimees, Uudised

Kaheksandikud hakkavad valikainena riigikaitset õppima

Kaheksandikud hakkavad valikainena riigikaitset õppima
Kaheksandikud hakkavad valikainena riigikaitset õppima

8. klassi noortel on võimalik edaspidi omandada riigikaitse-õpetajate käe all teadmisi riigikaitsest ja kriisivalmidusest. Koolidele on see vabatahtlik ning eraldi raha pole õppetööks ette nähtud.

Tartu rahulepingu eilsel aastapäeval sõlmitud ja riigikaitseaastaga seotud kokkuleppe järgi alustatakse kaitseressursside ameti (RKA) eestvedamisel põhikoolidele mõeldud riigikaitse ja kriisivalmiduse programmiga. Nii loodetakse kasvatada teadlikke noori ja tugevdada nende tahet riiki kaitsta.

Tallinna 32. keskkooli riigikaitseõpetaja Rene Rässa sõnul on ta gümnaasiumiõpilastelt küsinud, kus asub meile kõige lähem NATO sõjaväebaas, ja kuulnud oma üllatuseks, et Saksamaal ja Inglismaal. Juba see näitab, et gümnasistidele jäävad nii mõnedki julgeolekuteemad kaugeks ja riigikaitseõpetust saadakse selgelt liiga vähe.

Loe allikast edasi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga