Nõmme, Tallinna uudised

Viljandi maantee servas avati kergliiklustee

r: Raepress/ Sõnumid

Uus kergliiklustee. (foto: Jukko Nooni)
Eelmisel neljapäeval avati maantee ää kulgev uus kergliiklustee.
«as valmib tänavu mitmeid kilomeetreid kergliiklusteid ja maantee pikk vast valminud lõik aitab meid suure sammu turvaliste jalutamis- ja rattasõidutingimuste poole. Oleme seadnud eesmärgiks, et meie kergliiklusteed moodustaksid ühendatud ja järjepideva võrgustiku,» ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

Vast valminud rattatee algab kuu aega tagasi maantee ääres avatud ja aktiivselt kasutatava kettagolfiväljaku juurest. Valdeku tänavast Pärnu maanteeni kulgev kergliiklustee on osa ümber Ülemiste järve kavandatavast ja a erinevaid terviseradasid hõlmavast võrgustikust.

«Valdeku tänavat ja Pärnu maanteed ühendavat kergliiklusteelõiku on oodatud mitu aastat,» ütles linnaosa vanem Grete Šillis. «Nüüd on a kergliiklusteede võrgustik ühendatud Kiili valla omaga. Lisaks rajas Discgolfi Liit teega piirnevasse Järve a kettagolfiraja.»

2,6 kilomeetri pikkuse ja nelja meetri laiuse asfaltkattega kergliiklustee ehitas TV-2 Grupp AS, projekteerisid T-Model OÜ ja Teedeprojekt OÜ. Projekti kogumaksumus oli 783 827 eurot. Kergliiklustee mõls servas on 0,75 m laiused graniitsõelmetega kaetud jooksurajad. Raudtee ületamiseks rajati viadukt ning Järve terviserajale ka torutunnel.

Loe otse allikast

Related Posts

%d bloggers like this: