Nõmme, Tallinna uudised

Viljandi maantee servas avati kergliiklustee

Autor: Raepress/Nõmme Sõnumid

Uus kergliiklustee. (foto: Jukko Nooni)
Eelmisel neljapäeval avati Viljandi maantee ääres kulgev uus kergliiklustee.
«Tallinnas valmib tänavu mitmeid kilomeetreid kergliiklusteid ja Viljandi maantee pikk vast valminud lõik aitab meid suure sammu turvalisemate jalutamis- ja rattasõidutingimuste poole. Oleme seadnud eesmärgiks, et meie kergliiklusteed moodustaksid ühendatud ja järjepideva võrgustiku,» ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

Vast valminud rattatee algab kuu aega tagasi Viljandi maantee ääres avatud ja aktiivselt kasutatava kettagolfiväljaku juurest. Valdeku tänavast Pärnu maanteeni kulgev kergliiklustee on osa ümber Ülemiste järve kavandatavast ja Tallinna erinevaid terviseradasid hõlmavast võrgustikust.

«Valdeku tänavat ja Pärnu maanteed ühendavat kergliiklusteelõiku on oodatud mitu aastat,» ütles Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis. «Nüüd on Tallinna kergliiklusteede võrgustik ühendatud Kiili valla omaga. Lisaks rajas Eesti Discgolfi Liit teega piirnevasse Järve metsa kettagolfiraja.»

2,6 kilomeetri pikkuse ja nelja meetri laiuse asfaltkattega kergliiklustee ehitas TREV-2 Grupp AS, projekteerisid T-Model OÜ ja Teedeprojekt OÜ. Projekti kogumaksumus oli 783 827 eurot. Kergliiklustee mõlemas servas on 0,75 m laiused graniitsõelmetega kaetud jooksurajad. Raudtee ületamiseks rajati viadukt ning Järve terviserajale ka torutunnel.

Loe otse allikast

%d bloggers like this: