Tervis

TERVISEAMET HOIATAB ? Riigi makstud koroonatestiga reisile minek on karistatav

eameti teatel on viimastel nädalatel sagenenud olukorrad, kus perearsti saatekirja alusel saadud negatiivset i kasutatakse reisile minekuks.

arsti saatekirja alusel tehtud i on viimasel ajal kasutanud umbes 10 protsenti reisile mineja. Ka lähikontaktseks registreerimist ja selle alusel tasuta imisele pääsemist kasutatakse ära reisimise eesmärgil, teatab terviseamet.

«arsti saatekirjaga tehtud i alusel genereeritud sertifikaadi reisimiseks kasutamine ei ole lubatud ning on karistatav väärteona (KarS § 218). Rikkujaid on võimalik karistada aresti või kuni kolmesaja trahviühikuga,» lisab terviseamet.

Järelvalvet rikkujate üle lihtsustab asjaolu, et reisimiseks vajalikule sertifikaadile kuvatakse automaatselt tellimuse tunnus. Seetõttu on piiril võimalik ka kontrollida, kas reisile mineja on i eest tasunud ise või kasutanud perearsti saatekirja.

eameti teatel on perearsti saatekirjaga imine suunatud vaid haigussümptomitega inimestele. «See on vajalik haigete kiireks tuvastamiseks ja isolatsiooni suunamiseks, et piirata nakkuse edasikandumist. Sama kehtib ka lähikontaktsete imise puhul – eesmärk on välja selgitada võimalik nakatumine, et tõkestada e levikut s. arsti ja lähikontaktse saatekirja alusel i tegemine on inimese jaoks tasuta ja i kulu katab riik,» ütleb terviseamet.

Reisimiseks vajalik tasuline tuleks teha endale sobiva teenuseosutaja juures. Täps info teenusepakkujate kohta leiab siit.

Allikas

Related Posts

%d bloggers like this: