RSS, Tallinna uudised

Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi 4K võit KUMU konkursil

Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi 4K klass osales üle-eestilisel Egiptuse-teemalisel kunstikonkursil “Muumiad, püramiidid, hieroglüüfid” ja võitis auhinnalise koha. Konkurss oli inspireeritud Kumu näitusest „Egiptuse hiilgus“ ja toimus 1. septembrist 6. detsembrini 2020.

Osalemiseks tuli klassiga kokku panna Vana-Egiptuse teemaline näitus, väljapanekuks sobisid nii kunstiteosed, videod, näitemängud, installatsioonid, performance’id, maketid ja teised loovad lahendused. Inspiratsiooni võis ammutada Vana-Egiptuse kunstist, toidust, moest, ajaloost või religioonist.

4K klass keskendus hauatagusele elule: maaliti sarkofaage ja kanoope, tutvuti südame kaalumise tseremooniaga ja mumifitseerimise protsessiga. 4K klassi uksest sai alguse tee hauakambrisse, mis on kaitstud mõistatusega. Mõistatuse lahendus on seotud ühe õpilaste seas väga populaarse mänguga ja kuna kuningad on läbi ajaloo harva vanadusse surnud, siis leiti, et see on väga sobilik parool sisenemiseks. Kes soovib mõistatada, siis saab seda teha meie virtuaalsel näitusel! Egiptuse temaatika käsitlemisega kunstitundides liitus ka 4E klass, kellele oleme pühendanud eraldi „Külalisnäituse“ osakonna.

Link virtuaalsele näitusele: https://bit.ly/2JBxpSi

Link videole tööde valmimisest: https://youtu.be/T6LKq2XmUME

KUMU konkursi lehel on ka teisi töid: https://kumu.ekm.ee/konkurss-muumiad-puramiidid-hierogluufid/

Allikas: Tallinna Mustjõe Gümnaasium

Loe otse allikast

Related Posts

%d bloggers like this: