Eestinen, Uudised, Välisuudised

Soome koroonaäpp muudetakse ühilduvaks teiste ELi riikide sarnaste äppidega

äpp Koronavilkku muudetakse ühilduvaks teistes i riikides ja Šveitsis välja töötatud rakendustega. Nakatumisest teatamisel saab Koronavilkku kasutaja saata teavet võimaliku kokkupuute kohta ka teises riigis välja töötatud rakenduse kasutajale ja saada teavet tema võimaliku kokkupuute kohta teise riigi rakenduse kasutajalt.

Nakkushaiguste e muudatused näevad ette isikuandmete töötlemise seoses infosüsteemi piiriülese kasutamisega.

Koronavilkku äpi ühilduvus teistes i/ EMP riikides ja Šveitsis välja töötatud rakendustega võimaldab e nakkuse ahelate tõhusamat katkestamist ja takistada epideemia levikut isegi siis, kui rakenduse kasutajad liiguvad osalevate riikide vahel. Praegu on ühilduvusvõimega liitunud Saksamaa, Itaalia, Iirimaa, Hispaania, , Horvaatia, , ja Poola.

Seadus säab isikuandmete kasutamise eesmärgi, isikuandmete edastamise mõne teise i/ EMP riigi või Šveitsi määratud riigiasutusele või ametiasutusele, et jõuda isikuteni, kes võisid olla kokku puutunud ega, ja kasutaja nõusoleku.

Koronavilkku kasutaja otsustab seetõttu ise, kas soovib osaleda piiriüleses teabevahetuses. Isikut tuvastamata teavet pakutakse turvalise ühenduse kaudu, mille on välja pakkunud ja edastanud Euroopa Komisjon.

Ühilduvusvõime algab rakenduse uue versiooniga, mis tuleb välja pärast kolmekuningapäeva (6. jaanuar)  2021. aastal.

Vastav jõustub 1. jaanuaril 2021. Samal ajal pikendatakse e kehtivust 31. detsembrini 2021.

The post Soome koroonaäpp muudetakse ühilduvaks teiste ELi riikide sarnaste äppidega appeared first on eestinen.
Loe otse allikast

Related Posts

%d bloggers like this: