Nõmme, Tallinna uudised

«Roheliste väravate tänav» avab nõmmekate aiad ja kutsub hoovikontsertidele

Autor: Gerli Ramler

“Roheliste väravate tänav” 2018. (foto: Gert Holland)
Juba kümnendat korda aset leidva Nõmme traditsioonilise kogukonnapeo «Roheliste väravate tänava» põhirõhk on avatud aedades toimuvatel kontsertidel, näitustel, kohvikutel ja ekskursioonidel. Samuti on avatud restaureerimistelk, rohevahetus ning tänavalaat. Üritus toimub pühapäeval, 26. mail kella 10–16 Jannseni puiestiku raudteepoolsel küljel.

«Proovisime eelmisel aastal, kuidas inimestele meeldib, kui suure lava asemel jagada esinejad hoovidesse, ning saime ülimalt head tagasisidet nii avatud aedade omanikelt kui ka külastajatelt. Inimesed tõesti naudivad pisema ringi hubaseid koosviibimisi,» ütleb kogukonnapeo idee autor ja eestvedaja Ülle Mitt ühendusest Loov Nõmme.

Sellest inspiratsiooni saades jagati ka tänavu esinejad aedadesse ning avatud hoove on rekordiliselt palju – üle 30. Täpsem kava ilmub ürituse kodulehel ja sotsiaalmeedias ning on saadaval kohapeal infotelgis, mis asub tänavu J. V. Jannseni ja Põllu tänava nurgal.

Põllu 71 suurel terrassil saab keskpäeval kuulata Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkestri kontserti ning Hõimu 15 hoovis esineb Sulev Võrno oma autorikavaga. Jannseni 22/Põllu 110 asuva maja ja Jannseni tänava ajalugu tutvustavad käsitöömüügi ja kohviku kõrvale maja ehitanud Rudolf ja Linda Sõrmus ning nende kolm järeltulevat põlvkonda. Ajaloohuvilistel on kindlasti põnev ka näha ülesvõtteid Olevi tänava elust-olust aastatel 1930–1939 – näitus on avatud Olevi tänav 16.

Voolu 23 on avatud Adrenaliini lasteõu, kus tegevust leiab nii pisematele kui ka suurematele, näiteks töötoad, batuudiralli, disko ja jooga. Loomulikult on kohal ka esinejad: lastelaulustuudio Bel Canto ja Nõmme Pärimuskooli juhendaja Marika Moks, Nõmme huvikooli lapsed ning Triibuvurru tantsulapsed. Voolu 17b avatud hoovikohvik ootab jooga- ja pilatesehuvilisi koos treenima. Põllu 71 astub üles tantsustuudio Alhambra.

Lasteala ja restaureerimise päevatelk

«Kõiki esinejaid ja hoove ei jõua üles lugeda, kuid kindlasti on kohal ka noorte naiste koor Kevad ja Von Glehni teatri improtrupp, J. V. Jannseni tänaval on avatud restaureerimise päevatelk ning toimuvad põnevad loengud, näiteks aednik Airi Elb tutvustab söödavaid lilli aias ning bioloog Tõnu Ploompuu räägib Nõmme aedade rohelisest elurikkusest,» tutvustab Mitt.

Hoovid on avatud J. V. Jannseni, Olevi, Hõimu, Põllu, Künni, Voolu, Raudtee, Ränduri, Saha tänava ning Olevi põigu puiestiku lähedusse asuvatel osadel. Olulisel kohal on kogukonnapeol restaureerimine ja taaskasutus, mida veab seltsi asutajaliige Eve Saar koos restaureerimisfirmaga Tuuni Ka. Taastatakse vana mööblit ja kuna juhtumisi on 26. mai tituleeritud vanade akende päevaks, saavad huvilised näpunäiteid ja nii teoorias kui ka praktikas proovida vana akna puhastamist, kittimist ja mitut moodi taaskasutamist.

Lapsed saavad päevast rõõmu tunda lastealal, kus Nõmme kohalik Brontotuba korraldab mänge ja lusti pakub Piduvanker oma tuntud headuses, samuti toimub vinge maakunsti töötuba. Lisaks saavad põnnid oma esimesed kauplemiskogemused lastekirbukal ning lapsevanematel on võimalus nautida unikaalse Fun ja Zen Stuudio metsaaluseid trenne ja töötube. Kohal on turvalist liiklemist ja liiklusohutust propageeriv maanteeamet ning WIMA Estonia tsiklinaised oma heategevusliku Moto-Muttide Puhvetiga, mille kõrval asub mootorrattaparkla.

«Roheliste väravate tänavat» korraldab ühendus Loov Nõmme. Projekti rahastatakse kohaliku omaalgatuse programmist ja Nõmme linnaosa valitsuse abiga.

Loe otse allikast

%d bloggers like this: