Põhja-Tallinn, Tallinna uudised

Märtsikuu klassijuhatajad on Jelena Latt ja Tatjana Vasilieva

Meil on heameel on teatada, et silmapaistvate klassijuhatajate märkamiseks ja tunnustamiseks ellu kutsutud tunnustuskonkurss on jätkuvalt edukas. Tallinna kuu klassijuhataja valimiseks esitati seekord 45 tunnustusettepanekut! Kandidaatide kirjeldustest jäid kõlama sellised märksõnad nagu toetav, mõistev, suure südamega, paindlik, järjekindel.
Loodame, et tunnustused inspireerivad teid!

Kuna kuu klassijuhataja valimise komisjoni liikmete häälteenamusega tõusid esile võrdsed kandidaadid, siis otsustas komisjon kuulutada märtsikuus välja kaks laureaati.

Jelena Latt, Lasnamäe Vene Gümnaasium

Tänapäeva kiires maailmas tahetakse näha tulemust siin ja kohe. Kuid klassijuhataja töö eripäraks on see, et kõige väärtuslikum tulemus on selline, milleni jõudmine võtab rohkem aega, aga seetõttu on see kindlam ja püsib kauem. Selline ongi meie klassijuhataja Jelena töö, samm-sammult, päevast päeva teeb ta oma tööd: töötab igaühega individuaalselt, alati märkab ja kiidab õpilast, samas õiglaselt ja ausalt teeb märkusi, kui õpilane on midagi valesti teinud ning alati toetab ja õpetab, kuidas tekkinud olukorda lahendada. Meie klassijuhataja on nii muusika, kui ka vene keele õpetaja ning tal õnnestub oskuslikult kahte õppeainet ühendada. Me käime kõik koos ekskursioonidel ja pärast, tundides töötame nähtud ja kogetud materjali läbi, teeme paaris- ja rühmatööd ja see annab meile võimaluse üksteist paremini tundma õppida. Kõik need tegevused aitavad kaasa klassis sõbralikke suhte tekkimisele. Klassijuhataja korraldab meile distantsõppel individuaalseid online-kohtumisi, -konsultatsioone ja muidugi ka -tunde, selline pidev, tajutav toetus on ülitähtis praegusel ajal. Tänu sellele, et õpetaja Jelena on alati meiega ühenduses, on iga õpilane ja lapsevanem õigeaegselt informeeritud. Käesoleval õppeaastal osaleme terve klassiga huvitavas ja haaravas loovtööprojektis “Kooliruum21”, mis ühendab endas teadlase, kunstniku ja arhitekti tegevusi. Isegi distantsõppel me aktiivselt võtame sellest osa: teeme koostööd, projekteerime ruume ja teeme videoid. See, et meie klassi projekt edukalt areneb ja õpilaste uudishimu ning aktiivsus püsib väga kõrgel tasemel, – on kindlasti meie klassijuhataja teene. Tema toetus klassijuhatajana innustab meid ja nii sünnivadki uued ideed ning loovtöö edeneb. Lahke, kaastundlik, tähelepanelik, rahulik, kannatlik ja samas nõudlik – selline ongi meie klassijuhataja Jelena ja seda me tema juures nii kõrgelt hindamegi. Tunnustusettepaneku tegijateks on koolikollektiiv koos lapsevanematega.

Tatjana Vasilieva, Tallinna Läänemere Gümnaasium

Tatjana Vasilieva TLG.png
Tatjana Vasilieva TLG.png

Tatjana on 4.D klassijuhataja. Hoolimata sellest, et Tatjana alustas klassijuhatajana sellest aastast, on temal, kui klassijuhatajal esimesed tulemused ja saavutused näidanud tugevat potentsiaali hea klassijuhatajana. Tatjana on tolerantne, avara maailmapildi, hella südamega õpetaja, kes usub oma õpilastesse ja annab neile jõudu. Lisaks on Tatjana väga uuendusliku mõtteviisiga inimene ja panustab oma õpilaste arengusse aktiivsete, loovate ja uuenduslike õppemeetodite kaudu. Kriitilist ja loovat mõtlemist, analüüsioskust arendatakse õpilastes nii klassijuhatajatundides, kui ka koolivälistes tegevustes. 4.D klassis on alati väga aktiivne klassiväline tegevus, märtsis sai tehtud klassi hea tegu „Kohvik lindudele“. Peaaegu kõik klassi õpilased valmistasid ja riputasid oma majade sisehoovides originaalseid lindude söötjaid, õpilaste vahel toimus parimate söötjate võistlus. Tatjana õpilased osalesid ka naistepäeva puhul korraldatud õnnitluste konkursil. Praeguseks osalevad mitmed õpilased koolis toimuval talendifestivalil. Tatjana kasutab aktiivselt Liikuma Kutsuva Kooli programmi meetodeid, programmi raames toimuval võistlusel „Kõige Liikuvam Klass“ on 4.D juhtpositsioonil. Vaatamata lühikesele ajaperioodile tunneb klassijuhataja oma õpilaste individuaalseid võimeid ja aitab arendada just nende andeid. Tatjana teeb tihedat koostööd lapsevanematega, vajaduse korral pöörduvad vanemad Tatjana poole ja koos leitakse alati mõlemale osapoolele parim lahendus. Õpilaste toetamiseks ja probleemide ennetamiseks suhtleb õpetaja vajadusel kooli tugispetsialistidega. Tatjana osaleb teiste aktiivsemate kolleegidega kooli arenguprotsessis, otsides innovaatilisi lahendusi, uusi võimalusi, parimaid tingimusi nii õpilaste kui ka õpetajate arendamiseks. Tunnustusettepaneku esitas koolijuhtkond.

Lisaks tunnustame:

Alina Tarassenko Lasnamäe Gümnaasium
Anne Maiberg Tallinna Tehnikagümnaasium
Eliis-Beth Rosen Kadrioru Saksa Gümnaasium
Erika Jalakas Tallinna Õismäe Vene Lütseum
Harlet Arismaa Tallinna Mustamäe Gümnaasium
Heldi Oese Tallinna Järveotsa Gümnaasium
Heli Raidma Tallinna 21. Kool
Ilona Kononova Ehte Humanitaargümnaasium
Irene Artma Tallinna Inglise Kolledž
Jekaterina Kosik Lasnamäe Põhikool
Julia Kozlova Tallinna 53. Keskkool
Julia Lapšina Tallinna Mahtra Põhikool
Kaja Reissaar Tallinna Saksa Gümnaasium
Karolin Sakk Tallinna Nõmme Põhikool
Kati Bakradze Tallinna Ühisgümnaasium
Katrin Rohumaa Gustav Adolfi Gümnaasium
Kerlin Radu Tallinna Tondi Kool
Kristi Laidvee Tallinna Südalinna Kool
Kristiina Remmel Tallinna Lilleküla Gümnaasium
Kristina Vasur Tallinna Arte Gümnaasium
Külli Terras-Masing Tallinna Heleni Kool
Liina Jõgisu Tallinna Pääsküla Kool
Lisann Aljaste Tallinna Kuristiku Gümnaasium
Maarika Laiv Tallinna Kivimäe Põhikool
Margarita Vähejaus Kalamaja Põhikool
Mario Kekišev Pirita Majandusgümnaasium
Natalja Dovgan Tallinna Laagna Gümnaasium
Natalja Tkatšenko Karjamaa Põhikool
Oleg Zahharov Tallinna Tõnismäe Reaalkool
Olesja Ananjeva Tallinna Pae Gümnaasium
Olga Baimussinova Tallinna Õismäe Gümnaasium
Olga Banahevitš Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium
Olga Makarova Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Piret Hion Tallinna Rahumäe Põhikool
Piret Karu Tallinna Reaalkool
Riina Kempo Merivälja Kool
Rita Laur-Reinumägi Tallinna 32. Keskkool
Rita Noor Ristiku Põhikool
Roman Kobõlinski Tallinna Mustjõe Gümnaasium
Sirli Siitsman Pelgulinna Gümnaasium
Svetlana Zahharova Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium
Tamara Tšjamjan Haabersti Vene Gümnaasium
Victoria Toome Tallinna Kunstigümnaasium

Suur tänu tunnustusettepanekute tegijatele ning säravatele klassijuhatajatele!


Loe otse allikast

%d bloggers like this: