Anekdoodid

Kui oled sündinud pärast 1990. aastat…. Tõmba uttu! Sa ei saa niikuinii sellest aru!

Kui oled sündinud pärast 1990. aastat…. Tõmba uttu! Sa ei saa niikuinii sellest aru!
… Jumala eest, kuidas on võimalik, et meie, kes me oleme sündinud 50/60/70/80-ndatel aa…statel, oleme ikka veel elus?… … … Vastavalt teooriatele aasta 2004-2011 peaksime juba ammu surnud ol. MIKS? Loe edasi..Me istusime autos ilma lasteistmeta, turvavööta ja õhkpadjata!Meie voodi ja puust mänguasjad olid värvitud pliid ja kaadmiumi täis värvidega.Trepi ülaosas ei olnud piiret, kes astus liiga kaugele, potsatas alla.Kui sa oma voodis ärkasid, ei kuulnud sind keegi. Kui midagi juhtus, pidid sa kõigest kõrist karjuma, et vand sind kuuleksid.Ohtlike ainetega pudeleid ja isegi kõikvõimalikke ravimipudeleid sai kergesti oma kahe käekese ja piiratud motoorikaga avada.Uksed ja väravad käisid kergesti kinni ja kui sinu sõrmed sinna vahele jäid, siis said nad haiget.Sa istusid jalgratta pakiraamil ja püüdsid sadulavedrudest kinni hoides seal püsida.Kiivrit ei kantud ka sääreväristajaga sõites, rääkimata siis jalgrattastVett jõime me kraanist ja mitte pudelist.Küllap olid ols nii värv- kui aroomiained. Nii punast, rohelist või kollast limonaadi nagu tol ajal, tänapäeval enam ei tehta.Näts pandi õhtul öökapi nurgale ja järgmisel päeval rändas see lihtsalt uuesti suhu.Koolis olid meil ainult ühesuurused nii toredalt ohtliku klapiga pingid.Meie kingad olid alati juba venna, õe, või kellegi teise sugulase kantud. Ka sinu jalgratas oli kas liiga suur või liiga väike.Jalgrattal ei olnud käike ja kui kumm katki läks, õpetas isa varsti selgeks, kuidas seda ise lappida.Varahommikul läksime kodust välja ja tagasi jõudsime alles siis, kui tänavavalgustus oli põl hakanud. Vahepeal ei teadnud keegi, kus me olime ja mobiiltelefone meil ka ei olnud.
Metsas ega pargis ei olnud mänguväljakuid ega murjanite kogunemispaiku
Kui me tahtsime sõbrale külla minna, siis lihtsalt läksime. Polnud tarvis enne helistada ega kokku leppida. Ka täiskasvanuid ei olnud kaasas.
Me sõime küpsiseid ja rohke ehtsa võiga võileibu, aga me ei läinud paksuks.
Me jõime sõpradega ühest pudelist ja haigeks ei jäänud sellest keegi.
Meil ei olnud Playstationit, Nintendot, X-boxi, 64 telekanalit, videot, DVD-d, Surround soundi, oma telekat, arvutit ega internetti. Meil olid sõbrad!
Telekas algasid saated alles kell kuus õhtul. Siis tuli tund aega midagi lõbusat lastele ja häda sellele, kes söandas püsti tõusta ja teise kanali nuppu vajutada (nupud olid ainult aparaadi küljes).Isa otsustas, mida ja kui kaua vaadatakse.Me lõikasime endale näppu, murdsime luid, kukkusime hambaid välja ja mõnikord saime lisaks veel jalaga tagumikku.Me võitlesime, peksime üksteist oimetuks ja ükski täiskasvanu ei teinud teist nägugi. Keegi ei riputanud rahulippu aknale lehvimaPedagoogiliselt korrektsed mänguasjad meisterdasime endale ise, tagusime kaikaga palle, ehitasime ratastega seebikaste ja märkasime alles mäest alla jõudes, et olime unustanud pidurid…Me mängisime tänaval jalgpalli ja kaasa võis mängida ainult see, kes hästi mängida oskas; kes nii hästi ei osanud, pidi pealt vaatama ja õppima pettumusest üle saama.Kooliski oli lolle lapsi. Nad tulid ja läksid siis kui teisedki ja õppisid samu asju. Mõnikord jäid nad istuma ja selle üle ei vaieldud, ka mitte lastevante koosolekul. Õpetajal oli alati õigus!Lõunavõileivad tegime endale ise ja kui unustasime need teha, siis ist ei saanud midagi osta! Kui leivakoorik sulle ei meeldinud, siis olid lihtsalt terve päeva natuke näljasem kui teised!Kooli sõitsime jalgrattaga, täitsa üksi, talvel ka.Kui sulle hüvastijätuks ukselt lehvitas, olid sa memmekas.Kui sa pahandust tegid, olid vand miilitsaga ühel meelel. Nad tulid sulle järele, aga ei ostnud sind välja. Meie tegudel olid tagajärjed ja nende eest ei saanud end peita.Me olime vabad, mõnikord läks hästi mõnikord vedas viltu ja me vastutasime. Pidime õppima sellega toime tul.Meie põlvkonnast on tulnud palju inimesi, kes oskavad probleeme lahendada, uuenduslikult töötada ja selle nimel riskile välja minna ning ei häbene tagajärgi.
Kas SINA kuulud ka nende hulka?
ÕNNITLEN!
ME OLIME KANGASED!
Kas Sina oled sündinud pärast 1990. aastat? Sa oled ääretult visa, kui loed ikka veel edasi, mis?
Nüüd sa siis tead, memmekas, mis tähendab olla kangelane!

No tags for this post.

Related Posts

%d bloggers like this: