Religioon

Kreekas võib jumala- ja usuteotus jälle vangi viia

Foto: vana Ateena südalinnas (V. Vihuri)

Kreeka konservatiivne on karistustikku tagasi toonud paragrahvi 198, mille eelmine, vasakpoolne tühistada lasi. Ateena peapiiskopi Hieronymose sõnul ei vaja e t mitte Jumal, või reoon, vaid ennekõike on küsimus sotsiaalses rahus ja sidususes ning kultuuri säilimises.

Jumalateotuse ja Kreekas legitiimse u või reooni kuritahtliku halvustamise eest on ette nähtud kuni kaheaastane vangistus. Paragrahv 198 võeti karistustikku algselt aastal 1950.

“Kas te tõesti arvate, et Jumal vajab t prokurörilt?” päris justiitsministrilt endise võimuerakonna SYRIZA esindaja Spyros Lappas, kelle hinnangul solvab paragrahvi taastamine “meie demokraatlikku maad” ja meenutab pigem Lähis-Ida või Aasia fundamentalistlikke riike.

Minister Kostas Tsiaras ütles vastuseks, et tahab tagada inimeste tegelikke õigusi ja vabadusi, vaatamata nende poliitilistele või usulistele veendumustele ja õpetustele.

Kreeka õigeusuu pea, Ateena peapiiskop Hieronymose sõnul ei ole karistustiku kõnealuse paragrahvi taastamine mõeldud kaitsma Jumalat, Õigeusu Kirikut või mistahes muud reooni, mis ei vaja inimlikku t.

“Ennekõike on kogu see tatika kultuuri küsimus,” ütles peapiiskop.

Allikas

No tags for this post.

Related Posts

%d bloggers like this: