Tervis

JUBE: Uuel koroona tüvel on 32 ohtlikku mutatsiooni ja see olevat pärit ühelt Aidsi-haigelt

Briti asjatundjad hoiatavad uue, Botswana tüve eest, millel on 32 ohtlikku mutatsiooni ja tüvi ise olevat pärit ühelt Aidsi-haigelt.

Praeguseks on tuvastatud vaid 10 nakatumist uue, teadusliku nimetuse B.1.1.529 all tuntud e tüvega. Selle ametlikuks nimeks saab Nu, vahendab Daily Mail.

Samas on uut tüve juba tuvastatud kolmes riigis, mis annab aluse arvata, et see on lailt levinud. Tüvel on 32 mutatsiooni, mis muudavad selle kergesti nakkavaks ja vaktsiinide st läbi murdvaks. Sellel on kõige enam muutusi ogavalgus.

University College Londoni geneetikaprofessor Francois Balloux ütles, et uus tüvi on tõenäoliselt pärit AIDS-i põdevalt inimeselt.

Vaktsiinid uute tüvede vastu ei aita, kuna vaktsiin õpetab organismi võitl varaste tüvedega.

Imperial College’i viroloog dr Tom Peacock kirjeldas e uut tüve sõnaga „jube”. T väitel on uus tüvi B.1.1.529 ohtlikum kui misiganes varasem , kaasa arvatud praegu s möllav Delta tüvi.

Mõned teadlased samas märgivad, et võibolla pole uus tüvi siiski nii ohtlik nagu paistab, kuna pole teada, kui kergesti see levib.

New Botswana variant with 32 ‘horrific’ mutations

Only 10 cases of the strain – dubbed B.1.1.529 – have been spotted to date nt has 32 mutations, many of which suggest it is more vaccine resistant Scientists warn the variant could be worse ‘than nearly anything else about’ British experts have sounded the alarm over a new Covid variant believed to have emerged in Botswana that is the most mutated version of the virus yet.

Allikas

Related Posts

%d bloggers like this: