Tervis, Toit

Jaapani seente söömine võib aidata vererõhku alandada


Kuivatatud shiitake seened.
FOTO: kia cheng boon / PantherMedia / kia cheng boon

Toitumises muutuste tegemine, näiteks soola ja rasvaste ude vähendamine võib vererõhku alandada. Portaal express kirjutab, et teatud tüüpi ude söömine võib samuti olla vererõhule positiivse toimega.

Üks , mille kasulikku mõju vererõhule on näidanud uuringu, on shiitake seened. Need Aasia köögis levinud seened sisaldavad kemikaali eritadeniini, mis paistab blokeerivat veresooni ahendava ensüümi aktiivsust, kirjutab dietoloog Juliette Kellow. Veresoonte ahenemise tõttu suureneb ka vererõhk ning normaalse laiusega veresoontes on tõenäolisem ka tervisliku rõhu säilimine.

Shiitake seentes olev eritadeniin blokeerib angiotensiini konverteeriva ensüümi saselt nagu vererõhuravimid, millel on sama eesmärk. Sama kemikaali sisaldavad ka mõned teised söödavad seened, näiteks austerservikud, enoki ja porcini seened, kuid shiitake seenes on seda kõige enam.


Shiitake seened on levinud Aasia köögis ning on s šampinjonide järel kõige populaarsd seened. 
FOTO: Hans-Joachim Schneider / PantherMedia / Hans-Joachim Schneider

Mõned algsed uuring leiavad ka, et shiitake ekstraktid stimuleerivad liigse naatriumi eldamist neerudest ja vähendavad vedelikupeetust. Seentes on kõik vajalikud aminohapped, B-gruppi vitamiinid ja C-vitamiin. Samuti on neis taimse udest kõige enam D-vitamiini. Jaapani seened sisaldavad ka magneesiumit ja kaltsiumit, millel on otsene mõju vererõhu alandamisele.

Allikas

No tags for this post.

Related Posts

%d bloggers like this: