Uued uudised

Harri Kingo: vihakõneseadus võrdub üldrahvaliku ajuhalvatuse kehtestamisega

“Vihakõne asetab meid kõiki väga sse olukorda. Me peame oma keele, kogu oma mõtlemise ümber programmeerima. Meie mõtetes ja meie sõnades ei tohi olla enam midagi negatiivset mitte kellegi ega mitte millegi aadressil. Kõik olgu vaid positiivne.

Kes midagi või kedagi kritiseerib, see tegeleb juba vihakõnega, halvustamisega, vihkamise levitamise ja õhutamisega kritiseeritava suhtes ja sellele võib järgneda karistus.

Me ei tohi enam olla kriitilised soo, seksuaalsuse, rahvuse, rassi, välimuse, hügieeni, viisakuse, vanuse, hariduse, oskuste, pädevuse, eetilisuse jne. alusel. Mitte midagi isiklikku ja negatiivset ei tohi kritiseerida. Isegi mitte kellegi vanusest tingitud rumalust või pimedast fanatismist tingitud äärmuslust.

Me ei tohi olla enam kriitilised kellegi suhtes isegi t ilmselge rumaluse alusel. Samuti kellegi poliitiliste, vaateliste, usuliste tõekspidamiste alusel. Või selle alusel, et kellelgi puudub isegi elementaarne arusaamine poliitikast, st, puudub vaade, puudub usuline arusaamine.

Lollus ja tarkus saavad võrdseteks, teadmine ja teadmatus on identse väärtusega, kurjus peab ol sama sallitud kui on headus jne. jms.

Selline olukord on inimarengu lõppjaam. Palju õnne – me oleme kohal!

Vihakõne rahvale eks kirjutamine samm on võrdne meile üldrahvaliku ajuhalvatuse kehamisega. Sest ärge unustage – ükski pole täiuslik, kõikehõlmav ja igat olukorda käsitlev.

Nagu me väga hästi oleme aru saanud ja teame – iga on tõlgendatav just nii, nagu see on hetkel kellelegi vajalik ja õige. Ja kui on vajalik ja õige teie kõige tavalisem köhatus vihakõneks tõlgendada, siis seda ka tehakse.”

Harri Kingo, poliitikavaatleja

The post Harri Kingo: vihakõneseadus võrdub üldrahvaliku ajuhalvatuse kehtestamisega appeared first on Uued Uudised.

Loe otse allikast

%d bloggers like this: