Tehnika

Galaxy S21 – Samsung esitles oma selle aasta tipptelefoni

VIDEOD | Galaxy S21 – Samsung esitles oma selle aasta tipptelefoni
The Verge

a suurim telefonitootja Samsung avalikustas tänaõhtusel virtuaalüritusel oma tänavuse tipptelefoni Galaxy S21, mis on saanud eelkäijaga võrreldes ka märgatavaid disainiuuendusi.

Seadmest tuleb müügile kolm erinevat mudelit – Galaxy S21, Galaxy S21+ ja Galaxy S21 Ultra. Vaata toimunud esitlust siit:

„Nagu nimest võib järeldada, on Galaxy S21 Ultra meie kõige võimsam mudel S21 seerias. Sellel on kõige suurem ekraan, võimsaim sisu ja parimad kaamerad. Seade on mõeldud neile, kelle telefon peab ol valdkonna absoluutne tipp. Märkimisväärse uuendusena on S21 Ultra mudelile lisatud ka Samsungi Note seeriast tuntud S Pen puutepliiatsi tugi, mis tähendab, et soovi korral on võimalik pliiats telefonile lisaks muretseda ja selle hoiustamiseks toome koos telefoniga turule ka spetsiaalsed kaaned, kuhu puutepliiats sisse käib,” sõnas Samsung mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

Põhjaliku uuenduskuuri on läbinud telefonide kaamerasüsteemid ja üldine visuaalne disain. Tagakaamerate jaoks algab telefoni tagaküljel seadme äärest eri toonis sisselõige, mis läheb sujuvalt üle telefoni metallist ääreks.

S21 kõik versioonidsamsung

„Uued Galaxy S21 tipptelefonid tulevad s müügile soodsamalt kui eelmise aasta S20 mudelid. Kõige võimsama Galaxy S21 Ultra saab poest kätte peaaegu sada eurot soodsamalt kui Galaxy S20 Ultra telefoni selle müügile tuleku hetkel. Lisaks ei tule inimestel huvi korral liialt peale maksta ka suur mälumahu saamiseks. Nimelt on iga S21 mudeli 128 GB ja 256 GB mudeli hinnavahe ainult 50 eurot,” rääkis Aasma.

Galaxy S21 Ultra tagaküljel on kokku neli kaamerat. 12 MP ülilainurkkaamera, 108 MP lainurkkaamera ning kaks telefotokaamerat, mõld 10 MP. Ees on seadmel ülivõimekas 40 MP selfikaamera.

„Ultra tagaküljel olevad kaks telefoto kaamerat võimaldavad inimestel kasutada Samsungi 100x Space Zoom lahendust, mis suudab suumida kaugel olevatele objektidele väga lähedale ning kaks objektiivi kombineerivad kahest fotost parima võimaliku kvaliteediga lõpptulemuse,” sõnas Aasma. Lisaks on S21 Ultra puhul märkimisväärselt parandatud seadme hämarates oludes pildistamise võimekust. Tagakaamera kasutab nüüd parendatud nona-binning tehnoloogiat, mis säilitab pildil rohkem detaile vähese valgusega oludes.

“Arvuti” karbist-välja videot vaata siit:

Galaxy S21 ja S21+ mudelitel on tagaküljel kolm kaamerat – 12 MP ülilainurkkaamera, 12 MP lainurkkaamera ja 64 MP telefotokaamera.

Kõigi telefonide kaameratega on võimalik salvestada kõrge kvaliteediga 8K videot. Uuendusena on telefonidele aga lisatud funktsioon 8K Video Snap, millega saab valida mõne kindla kaadri 8K videost ja muuta see hoopis fotoks. Kõigil telefonidel on ols Samsungi Space Zoom suumimistehnoloogia, mis lubab S21 ja S21+ mudelitel objektidele 30x lähle ja S21 Ultra mudelil isegi 100x lähle suumida. Lahendusele on lisatud ka suumilukustamise võimalus, mis stabiliseerib pilti suumimise ajal, et lõpptulemus ei jääks udune.

Eespool on S21 Ultral 6,8-tolline QHD+ resolutsioonida Dynamic AMOLED 2X ekraan, mis pakub ka eelmisel S20 mudelil olnud 120 Hz värskendussagedust. Erinevus varaste mudelitega on aga see, et kasutajad ei pea enam valima 120 Hz värskendussageduse ja QHD+ resolutsiooni vahel. Sujuvat ekraanivärskendust saab nüüd nautida ka teravas QHD+ resolutsioonis. Lisaks kohandab telefon ekraani värskendussagedust automaatselt, et akut säästa siis, kui kiiret värskendussagedust mingi tegevuse tarbeks vaja ei ole.

Väikstel S21 ja S21+ mudelitel on vastavalt 6,2-tolline ja 6,7-tolline 120 Hz värskendussageduse ja FHD+ resolutsiooniga Dynamic AMOLED 2X ekraan.

Akumahtu jätkub kõikidele mudelitele piisavalt. Kõige suurem aku, 5000 mAh, on Galaxy S21 Ultra mudelil, millele järgneb S21+ 4800 mAh ja S21 4000 mAh akuga. Lisaks toetavad telefonid Samsungi Super Fast Charging kiirlaadimist ja Fast Wireless Charging juhtmevaba laadimist. Samuti on kõiki telefone kasutada ka teiste juhtmevaba laadimist toetavate seadmete laadimiseks kasutades Wireless Powershare funktsiooni, milleks tuleb seade asetada telefoni tagaküljele.

„Meie andmetel kasutavad aina enamad Galaxy seadmete omanikud aksessuaare, mis on neil juba ols, seega ei ole keskkonna säästmise eesmärgil meie värskete Galaxy seadmete karpides laadimisadapterit ja kõrvaklappe. Oluline on märkida, et meie telefonides on USB-C standard kasutusel juba 2017. aastast, mis tähendab, et uut telefoni on võimalik laadida kõigi selle aja jooksul turule toodud seadmete laadijatega. Karbis on siiski kaasas USB-C kaabel, millega saab telefoni andmeid edastada ja kasutada laadimiskaablina,” sõnas Aasma.

Kõik uued telefonid on IP68 standardile vastavalt vee- ja tolmukindlad ning kõigil mudelitel on G seadistatud stereokõlarid. S21 Ultra ja S21+ omavad veel lisaks kiireks failijagamiseks mõeldud UWB (ultra wideband) tehnoloogiat ning S21 Ultra mudelil on ka Wi-Fi 6E tugi eriti kiire internetiühenduse saavutamiseks.

Galaxy S21 seeria telefonid toetavad ka 5G mobiilsideühendust. S21 telefone saab eeltellida alates tänasest ja poodidesse tulevad seadmed 29. jaanuaril.

%d bloggers like this: