Krimi

FOTO | Peep Talvingu ründaja tabamise taustal: Tarankovi matusel kirstu kandnud meestest enamik istub vanglas

Nikolai Tarankovi matustel kandis teiste seas kirstu ka Toomas Erm Wilson (vasakult esimene kandja)

2016. aasta septembris toimunud allilmaliidri Nikolai Tarankovi matustel kandsid t kirstu mitmed allilmategelased, kellest paljud ei viibi enam vabaduses. Samuti sarka kandnud Toomas Erm Wilsonit võib ülrst Peep Talvingu ründamises süüdimõistmise korral samuti sama saatus oodata.

Täna hommikul pöördus ise sse Toomas Erm Wilson ehk Konksu-Tom, keda kahtlustatakse regionaalhaigla ülrsti Peep Talvingu ründamises.

Sündmused rullusid 3. veebruari õhtul, kui oma töökohast koju min hakanud Talving väljus haiglast ja läks oma auto juurde, kui avastas, et üks sõiduki rehvidest oli puruks torgatud. Vene keeles Talvingule mõned sõnad öelnud inimene viskas talle näkku mingit ainet, mis õnneks ei osutunud happeks. Selgus, et tegu oli uriiniga.

Politsei kaasas uurimisse märkimisväärsed ressursid ja eile pöördus sse 61-aastane mees, kes andis end ise üles, kuna oli kuulnud, et juhtlõngad viivad tni. Meest pole seni kriminaalkorras karistatud, samuti pole ta allilmas tuntud kuju.

Sama ei saa aga öelda teise kuriteos kahtlustava — Toomas Erm Wilsoni — kohta, kes on allilmas tuntud tegelane.

Erm Wilsoni nimi jooksis ajakirjandusest läbi juba 90ndate lõpus, eeskätt seoses Kemerovo kuritegeliku ühenduse tegevusega. Ekspress kirjutas 2002. aastal, et Erm Wilson ehk Konksu-Tom on tõusnud Kemerovo jõugu liidrite hulka.

Lähemalt loe siit.

Erm Wilsoni seotust allilmaga näitab seegi, et ta oli üks neist, kes kandis 2016. aasta septembris tapetud allilmaliidri Nikolai Tarankovi matustel t kirstu. Austavat ülesannet täitnud sargakandjate saatus on olnud aga sane — enamik kirstukandjad istub vanglas.

Nikolai Tarankovi kirstu kandjad

süüdistuse kohaselt

Seitsmenda kirstukandjana võib vabaduse kaotus ähvardada ka ülrsti ründamises kahtlustatavana kinni peetud Erm Wilsonit.

Allikas

%d bloggers like this: