Põhja-Tallinn, Tallinna uudised, Uudised

Bussitransport jõuab esmakordselt Kopli liinideni

Bussitransport jõuab esmakordselt Kopli liinideni
a abilinnapea Andrei Novikov ja Põhja-a linnaosa vanem Peeter Järvelaid tunnevad rõõmu bussitranspordi jõudmis liinideni. Pilt: Mats Õun

 

“Ma arvan, et 1. veebruar on Põhja-a ja eriti Kopli ja Kopli liinide piirkonna jaoks ajaloos murranguline hetk. Me räägime sageli, et Põhja-as on suured ummikud, meil on liiga palju autosid ja need ei mahu kitsastele tänavatele ära. Ühistranspordi võrgu laiendamine aitab seda probleemi lahendada,“ ütles Põhja-a linnaosa vanem Peeter Järvelaid.

Alates 1. veebruarist hakkab bussiliin number 73 sõitma mööda Maleva tänavat kuni Kopli liinideni, võimaldades tasuta ühistranspordiga mugavalt koduni liigelda kõigil sealsetel inimestel, kellel see võimalus seni puudus. Lisaks vähendab bussitranspordi võimaluse tekkimine liikluskoormust nii konkreetses piirkonnas kui Põhja-as lailt.

“See on hea väga mitmes mõttes – esiteks juba siin elavatele inimestele, kes lülitatakse a avaliku transpordi võrku. Seni olid nad küll a linna osa, aga teenust tarbida ei saanud. kui tasuta transport sõidab koduukseni, on inimese ees reaalne valik – kas ta hakkab oma autot käivitama või astub kolm sammu ja läheb bussi peale. See on ülioluline,“ nentis Järvelaid.

Peatselt avatakse aadressil Maleva 18 seenioride maja, mille 80 korteris leiavad endale mugava kodu linna pensionärid. Kuna seenioridel enamasti autot pole või ei ole nad enam suutelised autoga liikl, on bussiliin ka nende jaoks äärmiselt oluline.

“Need inimesed saavad ise hakkama ja nüüd on neil suurepärane võimalus bussiliinile käia poes või kultuuri tarbimas ja mugavalt elukohta tagasi tulla. Saime seda õnneks nii ajatada, et selleks ajaks, kui seenioride maja avatakse, on ka see bussiliin juba ols.“

“Kui vaadata Põhja-a arengut, siis kunagi oli siin väga palju pendelrännet – hommikul tööle ja õhtul tagasi. Vahepeal oli seisak, aga nüüd me näeme, et see olukord on hakanud taastuma. Küll teisel moel, aga inimesed hakkavad siia tegelikult tagasi tul,“ ütles abilinnapea Andrei Novikov.

“Kõige olulisem on see, et kui kusagil tekib uus elukeskkond ja kriitiline mass inimesi, on meil võimalik käiku panna ka buss. Kompleksne elukeskkond tähendabki seda, et on ols ühistransport ja erinevad teenused,“ lisas Novikov, kelle sõnul on Kopli liinide detailplaneeringus ette nähtud nii kui kauplus.

Abilinnapea sõnul tähendab bussiliini tulek ka seda, et Maleva tänava hoolduskategooria tuleb tõsta esimesse kategooriasse, teisisõnu hakkab lumekoristus toimuma prioriteetselt ja edaspidi on vajalik tagada tee puhastamine sisuliselt kuni asfaldini.

Bussi käiku laskmine eeldab suuresti ka Maleva tänava teekatte uuendamist, mida aga talvel teha ei saa. Seetõttu võetakse bussipeatuste jaoks esialgu käiku ajutised lahendused ja pärast teeremonti saavad kõik peatused ka mugavad ja nägusad ootepaviljonid.

“Kindlasti peame ümber vaatama siinsed parkimise reeglid. Vählt osaliselt oleme me sunnitud kaotama ära teeäärse parkimise, sest muidu ei ole bussil võimalik siin turvaliselt ja mugavalt liigelda,“ märkis Novikov.

 

Allikas

Related Posts

%d bloggers like this: