Eesti suurkujud ehiti iseseisvuspäevaks sinimustvalgega

Kümme kultuuri- ja riigitegelase mälestusmärki ning skulptuuri a kesklinnas sai Eesti Vabariigi 103. aastapäeva eel lipuvärvides salli. Sinimustvalgeks ehitakse ka Raekoja platsi kuuselabürint.

Jaan Poska, Gustav Ernesaksa, Amandus Adamsoni, Jaan Koorti, Elfriede ja Voldemar Lenderi, Marie Underi, Anton Hansen Tammsaare ja Johan Pitka teenetele Eesti ees avaldasid täna austust a vanem Monika Haukanõmm ning liige Jüri Ratas. Nad kaunistasid Eesti ajaloo suurkujude mälestusmärgid sinimustvalgete sallidega. Samuti ehiti Lindamäel paiknev August Weizenbergi skulptuur „Linda“.

a kesklinnas on elanud ja tegutsenud väga palju silmapaistvaid riigi- ja kultuuritegelasi. Nii on meie linnaosa rikas ka nende mälestuseks siia püstitatud monumentide poolest, millest me täna ehtisime vaid murdosa. See traditsiooniline aktsioon on sümboolne tänuavaldus neile inimestele, kelle panuseta oleks kultuur märksa vaesem või 103 aastat tagasi jäänud meie riik koguni sündimata,“ sõnas a vanem.

Eesti Vabariigi 100. aastapäeval alguse saanud tava on a jätkanud austusavaldusena Eesti riigi rajajatele ja kultuuri suurkujudele. Tänavuseks iseseisvuspäevaks ehiti mälestusmärgid lipuvärvidega neljandat korda. Ühtlasi kaunistatakse pidupäevaks sinimustvalgete lintidega Raekoja platsil asuv kuuselabürint, mis sümboliseerib rahvuslille, rukkilille.

Iseseisvuspäeva puhul kutsub a ka kõiki võistlusmängule, milles osalemiseks tuleb end pildistada lipuvärvides salliga ehitud skulptuuri juures ning saata pilt a ele. Auhinnaks loositakse lauamäng kogu perele – „Eesti mälumäng“ ning samuti külaskäik Pika Hermanni torni, kus teejuhiks on Jüri Ratas. Mängu täpsemad juhised leiab a e ühismeediast.

Loe otse allikast

%d bloggers like this: