Korteriühistud saavad hooviala korrastada linna toel

a soovitab rattamajade või -parklate rajamiseks ja elamu õueala korrastusdeks taotleda korteriühistutel toetust a linnaeelarvest rahastatavast projektist “Hoovid korda”. Taotlusi saab sel aastal esitada k 1. märtsini.

as toetatakse korteriühistuid oma elukeskkonna parandamisel juba 15 aastat järjest. Projekt “Hoovid korda” on suunatud just korterelamute õuealade korrastamisele ja turvalisuse suurendamisele. Näiteks eelmisel aastal jagati selleks a korteriühistutele üle 175 000 euro – peamiselt katendi parandamiseks hoovides või uute kõnniteede ja parkimisalade ehituseks. Ehk ei ole laiemalt teada, et neid vahendeid võib tada ka elanike poolt soovitud rattahoidjate paigaldamiseks suurte kortermajade juurde,“ rääkis a vanem Monika Haukanõmm.

Lisaks eelnimetatud eesmärkidele küsisid korteriühistud mullu sagedamini linna toetust ka turvakaamerate paigaldamiseks, laste mänguplatside ja prügimajade rajamiseks. Ühtekokku on aga projekti raames võimalik rahastada 15 erinevat tegevust. Linn hüvitab de maksumusest k 70%, mis võib ulatuda 16 000 euroni kalendriaastas. Et ühe hoovi kohta võib toetust saada kokku k 40 000 eurot, on võimalik esitada taotlus mitmel aastal. Seda saab teha mugavalt läbi a tegevus- ja projektitoetuste registri.

Toetusetaotlus tuleb esitada enne de tegemist hiljemalt 1. märtsiks. Eelduseks on vajalikud kooskõlastused ja ehitusluba või -teatis (kui see on nõutav ehitustiku järgi) ning taotleja peab olema kantud mittetulundusüute ja sihtasutuste registrisse. Taotlusi hindab linnaosae komisjon, kes teeb e hiljemalt aprilli alguseks. Toetus eraldatakse pärast objekti valmimist. Rohkem teavet leiab a veebilehelt www.tallinn.ee/Teenus-Hoovid-korda-toetus.

2020. aastal vastas as projekti tingimustele ja sai õueala korrastamiseks toetust 18 korteriühistut, kusjuures tähtajaks taotluse esitajaid oli 26. Aasta varem sai samast projektist toetust 19 korteriühistut.

Loe otse allikast

%d bloggers like this: