Lasnamäe Linnaosa Valitsus: Pae järve jääle minek on keelatud!

Päevase keskmise temperatuuri tõustes on Pae järve jää muutunud hapraks ja ähvardab jalgade all murduda. linnaosa palub elanikel mitte minna õhukesele jääle, seades oma elu asjatult ohtu.

“Veebruarikuu tugevad ad tekitasid Pae pargi veekogule paksu jääkihi, kuid sooja aga muutus olukord kiiresti. Jää on juba liiga õhuke ja mõnes kohas on juba nähtav. Praegu pole jääle minek mitte ainult rangelt keelatud, vaid ka järve sügavust arvestades väga ohtlik,” ütles Lansamäe vanem Vladimir Svet. “Traagiliste juhtumite peamine põhjus on põhiliste turvameetmete ta jätmine või eiramine. Vajalik on pöörata veekogu lähedale paigaldatud keelumärkidele, samuti meeles pidada jääl viibimise reegleid. arvavad sageli, et õnnetus võib juhtuda kellegi teisega, aga mitte minuga,” ütles Vladimir Svet.

Linnaosa pöördub kõigi elanike poole palvega : kui näete järve jääl hätta sattunuid või vajate ise abi, helistage viivitamatult päästjatele numbril 112. Kui märkab jääl kõndivaid inimesi, eriti i ja noorukeid, teatage viivitamatult linnaosaele või helistage hädaabinumbrile.

Seoses alanud koolivaheajaga peaksid evanemad pöörama erilist sellele, kus nende ed vaba aega veedavad ja selgitama neile jääl kõndimise ohtlikkust. Ohutusreeglite eiramine võib maksta mitte ainult tervise, vaid ka elu.

Loe otse allikast

%d bloggers like this: