Jalakäijat ohustavad katuselt kukkuvad jääpurikad

Kuigi ad on külmad, kimbutavad jalakäijaid juba ohtlikud jääpurikad. linnaosa vanem Grete Šillis juhtis õhus varitse ohule ja kutsus kinnistuomanikke ja korteriühistuid üles kontrollima räästaste ja vihmaveetorude olukorda.

„Külmakraadide tulemusel moodustuvad kehvema räästa ja katuse soojustusega majadel tõsised jääpurikad. Õnneks l, erinevalt näiteks Põhja-ast, on vähe majasid kohe kõnnitee ääres, kinnistu servas. Seetõttu on oht jalakäijatele väiksem,“ lausus Šillis. „Samas keskuses siiski selliseid maju on ja seal tuleb kindlasti olla tähelepanelik.“

Mupo piirkonna konstaabel Anu Põlluaas ütles, et pea iga aasta on ühed ja samad ühistud ja majaomanikud jääpurikatega kipus. Põlluaasa sõnul on kinnistuomanikud häälestatud koosle ja eraldi trahvida ei ole kedagi vaja olnud. „Tõsi küll, oleme välja saatnud haldusmenetluse teavitusi, et kui ohtlikke jääpurikaid ei eemaldata, tuleb kas ettekirjutus või algatada väärteo menetlus. Õnneks on neist kirjadest abi olnud, sageli on piisanud ka ikõnest.“

Ta rõhutas, et enne jääpurikate eemaldamist tuleb ala tänaval lindiga piirata, et jalakäijad sinna ei pääseks. Pärast jää ja lume katuselt alla lükkamist tasub meeles pidada, et tänav on vaja kindlasti puhastada.

Järelevalve käigus on Põlluaasa sõnul välja tulnud tõsine probleem. „Paljudel korteriühistutel on äriregistris uuendamata andmed, mis tähendab, et pole lisatud õigeid kontakte, kellega ühendust võtta, kui tekib vajadus teatada libedast kõnniteest või ohtlikest purikatest. Palume kõigil oma andmed kindlasti uuendada,“ pani Põlluaas ühistutele südamele. „Kinnistuomanikud ei mõtle sellele, et õnnetuse korral, kui saab viga või kui õnnetusega kaasnevad mingid d, siis on tatud need korvama kinnistuomanik, kelle vastutada oli heakorra tegemine. Seega info kiirem liikumine aitaks võimaliku õnnetuse ära hoida“.

Loe otse allikast

%d bloggers like this: