Pirita lasteaia laps purjetab kaugele

lasteaia sünnipäev, mis on 22. veebruar, kattub igal aastal meie armsa Eestimaa sünnipäevaga. Sellest tulenevalt, püüab lasteaed igal aastal välja mõelda midagi eriti vahvat, et mõlemad tähtsad päevad meeldejäävalt tähistada. Sel aastal tehti üleskutse, et evanemad abistaksid jääklotside varustamisega, et juba neljandat korda üks vahva jääehitis lasteaia õuele püsti panna.

Üleskutsele järgnes rünnak õpetajatega, et mis kuju see jääehitis olla võiks. Varasemalt on tehtud mitmeid, näiteks iglu, Toompea müür ja Tuletorn (mis laulukaare kõrval on). Õpetajate mõtted sel aastal läksid lasteaia logole ja motole („rõõmus purjetab kaugele!“) nii pakutigi välja purjeka idee. Liikumisõpetaja Heili Heinaste, kes on lasteiaia jääehitiste meister, purjeka ideega tamist ning plaani paika panemist.

Kõigepealt liikumisõpetaja Heili ja mees Oki ronisid väikesele vahekatusele ning viskasid sealt labidatega hunniku lund purjeka sisu jaoks. Edasi aitas ataat kaasa sellele, et kooss lastevanematega õnnestus utada suurel hulgal jääklotse (selleks tati a- ja mahlapakke ). Lisada võis e looduslikke materjale, et jääklotsid huvitavamaks teha. Ja nii see siis saigi alata.

Liikumisõpetaja Heili sai abiks terve lasteaia täis i ja personali, kes toetasid teda ehitamise juures ning täpselt, enne lasteaia ja Eesti sünnipäeva, purjekas valmis saigi. Selleks kulus umbes 425 jääklotsi! Neid jäi natuke üle ning tati muude kastuste ja isegi väikese tordi tegemise jaoks.

Siinkohal suur aitäh meie lastevanematele ja lastele!

Laste rõõmuks purjekas valmis mängimiseks ja täiskasvanutele sarõõmuks!

Nagu lasteaia motogi ütleb: „rõõmus purjetab kaugele!“

Allikas: lasteaed

Loe otse allikast

%d bloggers like this: