Tuvi pargis kestab jääaeg

Jääskulptuure a kesklinna Tuvi pargis saab imetleda ning samuti lumelinna Tornide väljakul külastada nii kaua, kui talvead seda lubavad.

„Inimeste huvi jääskulptuuride vastu Tuvi pargis pole siiani vähenenud ja õnneks on ka ad püsinud stabiilselt talvised. Kui esialgu oli plaan, et skulptuurid jäävad parki kaheks nädalaks, siis nüüd on selge, et jääkunsti saab nautida kauem. Kuna järgmisel nädalal on oodata sula, siis vaatavad jääskulptuuride tegijad nende seisukorra üle. Meie ühine soov on, et jääaeg Tuvi pargis võiks kesta seni, k astikutingimused seda soosivad,“ ütles a vanem Monika Haukanõmm.

Samast põhimõt lähtub a ka Tornide väljakule rajatud lumelinna puhul. „Vaatamata plusskraadidele ei tohiks lumelinnaga järgmisel nädal midagi juhtuda, sest see ehitati sobiva aga ja pidevalt kastes, mis andis piisava tugevusvaru. Aga me jälgime olukorda ja anname operatiivselt teada, milline on lumelinna seisund ja mis saab edasi,“ lisas Haukanõmm.

Tuvi pargis saab näha kaheksat jääskulptuuri, mis kujutavad suuremaid ja väiksemaid metsa- ja mereasukaid. Kui tavaliselt on jääkunst saga nautimiseks, siis nendele kujudele võivad ed ka istuda ja ronida ning mõni skulptuur peidab endas ootamatut üllatust. Tornide väljaku lumelinnas seisab vastlapäevast viis suurt lumeskulptuuri, mis kujutavad nii muusikainstrumente kui as tuntud ehitisi.

Loe otse allikast

%d bloggers like this: