Kortermajade hoovide korrastamiseks saab linnalt toetust küsida

Projekti „Hoovid korda” taotluse esitamise tähtaeg on 1. märts.

linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul on „Hoovid korda” toetus hea võimalus kõigile korteriühistutele hoovide korrastamiseks. „Toetust saab kasutada mängu- või spordiväljaku, jalakäijate ala, haljas- või puhkeala ning sõiduautode parkimiskohtade rajamiseks või uuendamiseks. Samuti saab küsida toetust hooviinventari paigaldamiseks või korrastamiseks, prügimaja või prügikonteinerite platsi rajamiseks, abihoone lammutamiseks ja uue ehitamiseks ning õueala teekatte uuendamiseks,” loetles Liinat. Linn toetab rattahoidjate ja elektrijalgrataste laadimisvõimaluste paigaldamist.
„Kutsun ühistuid agaralt kasutama võimalust muuta oma hooviala turvalisemaks, kaunimaks ja funktsionaalsemaks. Korras ja tegevusvõimalustega õuedest on elanikel ainult võita,” ärgitas linnaosavanem. Ta märkis, et aasta-aastalt on linnaosa korteriühistud toetuse võimalust üha rohkem kasutanud. Eelmisel aastal toetas a linn üheksat korteriühistu projekti 36 000 euroga.
„Hoovid korda” taotluste esitamise tähtaeg on 1. märts. Tänavu on a linnas tegutseval korteriühistul võimalik taotleda linnalt toetust õuealade korrastamiseks kuni 70% projekti maksumusest. Maksimaalne toetus ühe taotleja kohta on 16 000 eurot aastas ning 40 000 eurot hoovi kohta. Toetus eraldatakse pärast objekti valmimist.
Rohkem infot jekaterina.laidinen@tallinnlv.ee või tel 645 7610 ja a kodulehel.

Loe otse allikast

%d bloggers like this: