Põhja-Tallinnas tähistatakse Tartu rahulepingu aastapäeva

2.veebruaril, rahulepingu aastapäeval kell 9 peab Põhja-a vanem Peeter Järvelaid Suur-Patarei 18 maja juures päevakohase kõne ja loeb katkendi admiral Johan Pitka mälestusteraamatust. Kell 17 süüdatakse küünlad ja toimub õigeusu jumalateenistus Kopli kalmistupargis meenutamaks Vabadussõjas osalenud Loodearmee sõjaväelasi.

„Üks eredamaid isikuid Vabadussõjas oli kindlasti admiral Johan Pitka, kes tegi palju Kaitseliidu ja mereväe rajamiseks,“ ütles Põhja-a vanem Peeter Järvelaid. Linnaosavanem lisas, et merejõudude looja ja juhataja Vabadussõjas elas ja tegutses just Põhja-as, Kalamajas.

Suurmehele mõeldakse ka tänavusel rahulepingu aastapäeva üritusel, mis sünnib koostöös Põhja-a Valitsuse ja Kalamaja muuseumiga: kell 9 hommikul kogunetakse Suur-Patarei 18 maja juurde, kus omal ajal elas Johan Pitka. Linnaosavanem Peeter Järvelaid peab seal päevakohase kõne ning loeb ka väikese katkendi Pitka mälestusteraamatust.

Kell 17 aga süüdatakse küünlad ja toimub õigeusu jumalateenistus Kopli kalmistupargis meenutamaks Vabadussõjas osalenud Loodearmee sõjaväelasi.

Loe otse allikast

%d bloggers like this: