Tallinna Männi Lasteaia unistuse täitumine

14. detsembril askeldasid Männi päkapikud koos rühmade lastega vaikselt tuliuues õuepaviljonis: kastati, ehiti kuuske, kuulati jõulumuusikat, valmistuti kolmandaks advendiks ja õuepaviljoni avamispeoks.

Kõlasid Männi lasteaia direktor Lee Kerde avasõnad, lint lõigati pidulikult läbi ning seejärel algas uhke avamarss, kus päkapikud rivis rõõmsalt marssisid ja paviljon jõulumeeleolus vastu säras. Meie kõigi stus sai teoks, õuepaviljon sai !

Külla tulid ka laste sõbrad karud: pruunkaru oli väga ne ja magas kohati nii tugevasti, et karu norskamine oli kuulda kogu õue peal, kuid teine , laste sõber lilla karu, ei saanud und. , kes olid tulnud avamispeole, hakkasid koos päkapikkudega soovitama, mida teha, et ikka lõpuks karu sadesse jõuaks. Päkapikud soovitasid jõulut teha, ed ütlesid, et lambaid lugedes tuleb , päkapikud jälle soovitasid tantsida. Tantsiti üheskoos lastega „Oo päkapikk“ ja usuti, et ehk siis väsib karu ära ja tuleb peale. proovisid ka lund võluda. Soovitusi tuli palju ja väga häid, kuid mida ei tulnud, seda ei tulnud. Uni oli karu sist pühitud.

Päkapikumamma Matilda hüüdis, et tema teab, mida võiks karule soovitada, et ikkagi talve võiks saabuda ja laste sõbra karu talveunne uinutada.

Kõik rühmad olid valmistanud toredad ning rõõmsad jõuluplakatid heade jõulusoovidega, mida päkapikud hakkasid päkapikumamma Matilda eestvedamisel ette lugema. Soovid olid nii soojad, helged ja lumised, et karul tikkus peale. Laste sõber karu uinutatigi kenasti koos toredate jõulu- soovidega magama. Kõlas laul „Tasa, tasa sajab väljas lund, karumõmm näeb und“

Kõik olid õnnelikud, õuepaviljon uhkelt , karud magasid mõnusat talveund. Päkapikud sosistasid rühmadele, et rühmad on välja teeninud väikesed üllatused – Maarja Astoveri u „Väike karu otsib lund“ ja papiu „ Karu, kiiguta mind“.

Aitäh ile, kes ulatas oma abikäe, et meie stus saaks teoks!

Meie usume imedesse!

Kauneid jõule!

Allikas: Tallinna Männi

Loe otse allikast

%d bloggers like this: