Kakumäe tee kergliiklustee sai asfalteeritud pikenduse

Kakumäe tee kergliiklustee katte paigaldamise ehitusd l Soolahe tänav k poolsaare tipp on lõppenud. Kaua oodatud kergliiklustee on valmis ja liiklemiseks .

linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et elanike poolt pikalt oodatud kergliiklustee katte paigaldamise ehitusd on lõppenud ning kergliiklustee on liiklemiseks . „Kakumäe tee kergliiklustee on elanike poolt igapäevaselt väga aktiivses tuses. Kui enne oli rulluiskude, ratta või rulaga pea võimatu oma teekonda Kakumäe poolsaare tippu jätkata, siis nüüd on ka see lõik asfalteeritud ning mööda laia kergliiklusteed saavad ohutult ja mugavalt poolsaare tippu kast merevaadet nautima minna nii väikesed kui ka suured kergliiklejad,“ ütles linnaosavanem.

„Ehitusde käigus paigaldati Kakumäe tee kergliiklusteele l Soolahe tee ristmik k Kakumäe poolsaare tipp 900 meetri pikkusele olemasolevale teelõigule freespurust katte asemele asfaltkate. Samuti rajati asfaltkate Liivaranna tee ristmikust k Kakumäe bussipeatuseni kulgevale kergliiklustee lõigule,“ ütles Hanimägi. „Kui varasemalt on Kakumäe poolsaare tipus takistanud sealset liiklust osaliselt sõidu- ja kergliiklusteele parkivad autod ning seda eriti suveperioodil, siis nüüd on sinna lisaks paigaldatud postid, et takistada niigi kitsal teelõigul autode parkimist. Eesmärgiks on võimaldada ühistranspordi, aga ka kergliiklejate läbipääs antud teelõigul,“ sõnas linnaosavanem. “Samas peame aktiivselt otsima võimalusi, kas ja mil moel oleks võimalik leida parkimiseks muid altetiive.”

Ehitustöid teostas Viamer Grupp OÜ. Töid teostati a Keskkonna- ja Kommunaali tellimusel ning ehitusde lepinguline maksumus oli 109 000 eurot.

Loe otse allikast

%d bloggers like this: