Tuhanded koroonavaktsiini doosid pandi karantiini

USA ivõimud panid 16. detsembril karantiini mitu tuhat doosi Pfizeri COVID-19 i, kuna transpordiprotsessis läksid need liialt aks.

Ülikooli veebileht „Tõenduspõhine info COVID-19 kohta” vahendab CNBC uudist, kus operatsiooni Warp Speed juht, kindral Gustave Perna ütles ajakirjanikele, et kaks transpordimahutitäit kahte erinevasse California sihtkohta saabunud Pfizeri i tuli itootjale tagastada, kuna temperatuur oli transpordil langenud -92 °C-ni.

Sama juhtus kahe mahutiga ka Alabamas. Mahuteid ei võetud veokitest välja ja tagastati kohe Pfizerile.

Igas transpordimahutis on vähemalt 975 iannust ja neid tuleb transpordil hoida -70 °C juures. USA Toidu- ja Ravimi, USA Haiguste Kontrolli ja Tõrje Keskus ja Pfizer teevad koosd, et selgitada välja, kas transpordirežiimi rikkumine võis e stada või mitte.

Perna ütles, et ide kohaletoimetamine USA-s püsib graafikus ja neljapäeval loodetakse kogu riigis laiali saata veel 886 tellimust. Föderaalvalitsus tarnis sel nädalal kokku 2,9 miljonit Pfizeri i annust. Järgmisel nädalal kavatseb valitsus teele panna veel 2 miljonit Pfizeri i ja ka 5,9 miljonit Moderna i annust, kui FDA need heaks kiidab.

Warp Speed on Valge Maja algatus COVID-19 i ja ite väljatamise kiirendamiseks.

Allikas

%d bloggers like this: