Mis on meie suveräänsusest järel, isegi vaktsineerimine algab Euroopa Komisjoni stardipaugu peale

Euroopa Liidu liikmesriigid alustavad COVID-19 vastu vaktsineerimist ühtsuse märgiks kõik korraga ühel ja samal päeval, ütles Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen kolmapäeval Euroopa Parlamendile. Kommenteerivad poliitikavaatleja Harri Kingo ja Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison.

Harri Kingo: “Meie iseotsustamine, meie suveräänsus – sellest kõigest pole enam suurt midagi järel, kui riik ei saa ise otsustada, millal alustada vaktsineerimisega. Kuupäev öeldakse meile ette Brüsselist.

Selline kord alustada kõik koos ja mitte siis, kui mõni riik selleks valmis on, kehtestatakse meile mitte kellegi suurest tarkusest ja otstarbekusest, vaid 100% poliitilistel põhjustel: “Et näidata üles EL ühtsust.”

Niisiis, me alustame alles siis, kui EL kõige viimane riik omadega vaktsineerimiseks valmis on. Ja mitte siis, kui me ise selleks valmis oleme.

See EL-i ühtsus võib seega maksta kellelegi tema tervise ja ehk ka elu, sest ta ei saa vaktsiini varem kui EL seda lubab. Arvestades, et EL-is on ligi 500 miljonit inimest, siis võib selliste täiesti ebavajalike haigestumiste ja surmade arv olla päris suur.

Kuid see ei huvita EL juhte. Ühtsust näidata on tähtsam. Jääb arusaamatuks, kellele seda ühtsust sellisel tapval moel demonsteeritakse? Hiinale? -le? Tuvalule? Naurule?

Püüan ise vastata: nii demonstreerib EL Komisjon EL riikidele ja inimestele mitte oma ühtsust, vaid üksnes oma tahet ja oma võimu nende üle. See EL ülimuslikkus ja võim peab seeläbi kohale jõudma igale inimesele Euroopa Liidus.

Eks võtame siis meiegi alandlikult teadmiseks, et isegi oma rahva vaktsineerimine pole enam meie endi otsustada.

Ausalt, ikka väga vilets tunne on midagi sellist teada saada. Väga vilets tunne.”

Jaak Madison: “Päris tobe, et 27 Euroopa Liidu liikmesriiki vaikselt tiksuvad ja ootavad, millal Euroopa Liidu ravimiamet annab loa kasutamaks vaktsiini ja seejärel peab rohelise tule andma ka Euroopa Komisjon. Jättes kõrvale head ja kehvad küljed antud vaktsiini puhul ning mitte diskuteerides selle ohutusest, siis on täiesti skisofreeniline, et me kõik lihtsalt peame ootama armulikku heakskiitu vaktsiinile isandate käest.

Hetkel on küsimus ka terve majanduse hävimises, töökohtade kaotuses, inimeste tervises ja eludes ning faktis, et ülejäänud suurriigid on andnud heakskiidu vaktsiinile ja inimesed, kes seda soovivad, saavad ka vaktsineerida. Ehtne näide föderatsioonist, kust Suurbritannia otsustas lahkuda ja ei pidanud ootama Euroopa Liidu ravimiameti ja Euroopa Komisjoni luba, vaid sai ise kiiresti ja operatiivselt teha otsuse.”

The post Mis on meie suveräänsusest järel – isegi vaktsineerimine algab Euroopa Komisjoni stardipaugu peale appeared first on Uued Uudised.

Loe otse allikast

%d bloggers like this: