Alar Laneman: politsei on koroonaolukorras kaasanud reservüksuse

Täna riigikogu infotunnis saadikute küsimustele vastanud siseminister Alar Laneman () ütles turvalisusest ja st rääkides, et ministeerium toetab terviseametit ja on oma tegevuse korraldanud nii, et suudab olla paindlik vastavalt sellele, kuidas olukord areneb.

„Lisaks sellele, et politsei patrullib, võin öelda, et politsei on lähetanud inimesi appi terviseametile, näiteks, et tõsta ameti menetlusvõimekust, kui seda peaks vaja olema, ja seda teevad ka meie teised haldusala asutused,“ ütles Laneman.

Mis puutub ide kandmisse, siis Laneman märkis, et kui ide kontrollimisel avastatakse, et ei kanna i, siis tehakse märkus. Kui inimesel on olemas ja ta paneb selle ette, siis sellega piirdutakse. Kui i ei ole, siis kingitakse ühekordne . Neid on tema sõnul juba ligi 10 000 jagatud.

„Kui tekib konfliktisituatsioon, siis selgitatakse ja vajaduse korral fikseeritakse asjaolud ja edastatakse andmed terviseametisse,“ ütles siseminister, rõhutades, et selle juures ei ole politsei lõpetanud oma tavapärast tegevust.

Selleks on politsei oma d ümber korraldanud, on võetud endale 78-meheline reservivõimekus, on korraldatud ümber ka oma d selles, kus patrullitakse, mis kellaajal jne.

„Nii, et me suudame tagada olukorra jälgimise, olukorrale reageerimise ja meil on üsna täpne koos Päästeametiga, kes juhib neid ipunkte,“ lisas ta. „Väga oluline on politsei, terviseameti ja teiste ametite tegevuse kõrval ka inimeste informeerimine.“

Mis puutub piiri, siis seal käib tavapärane politsei, kuid piiril on ületamiste intensiivsus langenud, on lisandunud ka mingid tõrked Vene poole peal, aga sisuliselt liiguvad üle ainult kaubad ja ikud kohalikud elanikud.

The post Alar Laneman: politsei on koroonaolukorras kaasanud reservüksuse appeared first on Uued Uudised.

Loe otse allikast

%d bloggers like this: