Kuulutati välja Linnateatri IX kvartali ehitushange

a Linnavaraamet kuulutas välja ehitustööde hanke a Linnateatri IX kvartali rekonstrueerimiseks, selle teenindamiseks vajalike tehnovõrkude, teede-platside ja haljastuse rajamiseks. Pakkumuste tähtaeg on 28. jaanuar .

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul on Linnateatri suurprojekti eesmärgiks ehitada välja Laia ja Aida tänava vaheline kvartal koos Põrgulava laiendusega, millega saab väga oluline osa vanalinnas viimaks korda. „Muinsuskaitselisi anguid ja osapoolte soove arvestades rekonstrueeritakse teatri hoonetest ja kahest sisehoovist moodustav kond Lai tn 23, Laboratooriumi tn 12/Lai tn 25. Ehitatakse uued hooned, uuendatakse olemasolevaid ja rajatakse uusi teatrisaale, tades nüüdisaegseid võimalusi ja t. Osapooled soovivad maksimaalselt taastada olemasolevaid ajaloolisi hooneid ja võimaldada tulevikus nende eksponeerimist laiemale tajaskonnale,“ rääkis Võrk.

„Korralikust suurest mängusaalist on teater stanud juba oma loomisest peale ja nüüd saab see lõpuks teoks,“ lisas abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Põrgulavast saab omanäoline ja täiesti kaalne 350 kohaline teatrisaal, mis ühendab kahte erinevat, itaalia ja black box üpi saali. Juurde tuleb ka täiesti uus black box üpi teatrisaal. Sisehoovi rajatakse vabaõhulava, mis võimaldab Linnateatril jätkata suveetenduste traditsiooni. Ka kõik teised mängupaigad tehakse korda. Kogu projekt on samas kavandatud nii, et säiliks Linnateatrile omane intiimne keskkond ja näitlejate vahetu lähedus publikuga.“

a Linnateatri IX kvartali ehitustööde hanke pakkumuste tähtaeg on . aasta 28. jaanuar kell 11.

2018. aastal korraldasid a Linnavaraamet ja a Linnateater s Eesti Arhitektide Liiduga rahvusvahelise arhitektuurivõistluse, millele esitati 13 osalemistaotlust ja ideekavandit. ikonkursi võitis ideekavand pealkirjaga „Paviljon“, mille autorid on Maarja Kask, Ralf Lõoke, Märten Peterson ja Martin McLean arhitektuuribüroost Salto AB OÜ.

Tänavu novembris avati Linnateatri tootmiskompleks (Suur-Sõjamäe 44d), mis oli samuti oluline samm Linnateatri arendusprojekti teekonnal.

Loe otse allikast

%d bloggers like this: