Rohenäpud on oodatud kuulama kogukonnaianduse kogemusi

Neljapäeval, 10. detsembril kell 18.00-20.30 korraldab a Keskkonna- ja Kommunaal virtuaalse kogemusvahetuse, kus tutvustatakse kogukonnaaedade pidamise häid praktikaid ja arutletakse linnaaianduse arenguvõimaluste üle tulevikus.

„Söögi- ja tarbetaimede kasvatamine linnakeskkonnas on üha kasvav trend nii suurlinnades kui ka väiksemates keskustes. Erandiks pole ka , kus linnaaiandus on elanike seas aina enam populaarsust kogumas. Eri linnaosadesse on rajatud juba üle kümne kogukonnaaia, kus tegutseb rohkem kui 500 rohenäppu. See on arvestatav hulk aiandushuvilisi linlasi, keda ühendab soov tunda rõõmu aiatöö protsessist ning oma kätega kasvatatud saagist,“ rääkis abilinnapea Kalle Klandorf. „Kogemusvahetusel võetakse kokku a kogukonnaaedade aasta tulemused, räägitakse suurema saavutus ning õppetundidest.“

Kogukonnaaiad on aktiivsete linnakodanike algatusel loodud avatud linnaaiad, kus kasvatatakse ja hoolitsetakse ühiselt selle eest, et jõudu koguks porgand ja till, aga ka roheline eluviis ja kogukonnatunne. Samuti korraldatakse kogukonnaaedades keskkonnahariduslike sündmusi – talguid, kontserte, töötubasid, loenguid ja jutuõhtuid. Räägitakse kompostimisest, ravimtaimedest, pärandsortidest, seemnete säilitamisest ja paljust muust.

Kogemusvahetusel inspireerivad aiandussõpru Emajõe Aed st, Šilainiai aed Kaunasest ning „Dodo“ kodanikuühendus Helsingist, kes on arendanud linnaaiandust s linnavalitsusega üle kümne aasta. Ettekanded väliskülalistelt toimuvad inglise keeles, vajadusel saab i esitada ka ja vene keeles.

Ettekannetele järgneb grupiarutelu, kus osalejad saavad koos mõelda ja pakkuda ideid kogukonnaaianduse võimalike arengute ja ühiste tegevuste osas. Töökeeleks on keel, vajadusel venekeelse tõlkega.

Kogemusvahetus 10. detsembril toimub Zoom keskkonnas kell 18.00–20.30. Täiendava info ja registreerimise vormi leiab SIIT.

Üritusele on oodatud kõik praegused linnaaednikud ja uued huvilised, kes tahavad end aiandusalal harida või ka ise tuleval aastal mõnes a kogukonnaaias kaasa lüüa. Eriti lik on kogemusvahetus neile, kes plaanivad . aastal taotleda mittetulundustegevuse projektitoetust kogukonnaaedade rajamiseks ja arendamiseks. Neljapäeval, 17. detsembril kell 18 toimub veebikeskkonnas infoseminar, kus tutvustatakse lähemalt kogukonnaaia rajamise võimalusi ja toetuse taotlemise korda (tutvu linnaaianduse valdkonna mittetulundustegevuse toetamise tingimustega).

Loe otse allikast

%d bloggers like this: